O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Korbielów – atrakcje na urlop w górach

Korbielów – atrakcje na urlop w górach

Korbielów to urokliwa wieś w powiecie żywieckim, w gminie Jeleśnia. Położona jest u podnóża Pilska. Wieś sąsiaduje z Orawą, a w odległości 21 km od granicy jest zlokalizowane Jezioro Orawskie. Korbielów to wieś turystyczna, atrakcyjna i latem i zimą. W zimie kuszą trasy narciarskie i wyciągi z roku na rok modernizowane. Jest 14 wyciągów, w tym 3 krzesełkowe oraz wyciąg Cypisek dla początkujących i małych dzieci. W obrębie Pilska znajduje się wiele tras narciarskich o różnym stopniu trudności, od łagodnych do trudnych. Trasy są doskonale przygotowywane przez ratraki. Dolna część tras jest sztucznie naśnieżana i oświetlona. Sprzęt narciarski można wypożyczyć. W pobliżu tras znajdują się liczne punkty gastronomiczne, w których można zjeść i odpocząć. Zimowe atrakcje Korbielowa to również kuligi i skutery śnieżne. Zimą w Korbielowie organizowane są różne imprezy jak chociażby sylwester na stoku czy zawody w narciarstwie alpejskim, Skicrossie, Carvingu, Freestylu.

Latem Korbielów jest nie mniej atrakcyjny. W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych. Począwszy od żółtego przez niebieski, zielony, czerwony do czarnego. Czas przejścia jest różny, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Korbielów oferuje również kilka tras rowerowych. Rowery można wypożyczyć. Są tu też trasy spacerowe polecane dla entuzjastów nornic walking. Ta forma rekreacji rozwija siłę i wytrzymałość szczególnie ramion, doskonale spala kalorie, zwiększa stabilność przy chodzeniu. Korbielów to także stadnina i łowisko ryb. W stadninie pod okiem instruktorów można poznać uroki jazdy konnej. Organizowane są też wczasy w siodle, przejażdżki konne, rajdy. Dla chętnych i początkujących oferowana jest nauka jazdy konnej. Do dyspozycji są konie huculskie – zrównoważone i łagodne. Wędkarze mogą udać się na połów ryb. Łowisko jest prywatne nie potrzeba więc karty wędkarskiej. Położone jest w pięknej scenerii i gwarantuje doskonały odpoczynek. W Korbielowie działa kolej krzesełkowa Szczawiny. Peron dolny znajduje się na polanie Strugi.

Korbielów wciąż się dynamicznie rozwija, ale już teraz noclegi ma bardzo odpowiednie. Każdy znajdzie coś dla siebie począwszy od pensjonatów i hoteli, przez agroturystykę, schroniska, kwatery prywatne. Ceny są różne. Bogata jest także baza gastronomiczna. W Korbielowie znajdują się bary, karczmy. Można zamówić też pizzę na telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>