Connect with us

Zdrowie i uroda

Nici hialuronowe – skuteczny lifting w Twoim salonie

Published

on

nici hialuronowe

Zabieg liftingu skóry wykonany za pomocą nici kwasu hialuronowego jest stosunkowo młodą metodą poprawiania urody. Wzoruje się na zabiegu wprowadzania pod skórę nitek złota, a w efekcie powstają pozytywne zmiany przypominające lifting. Ponieważ ostatecznie złoto nie stało się tym cudownym środkiem zachowującym młodość, w 2008r. opatentowano tę nową wówczas technikę dermatologii estetycznej.

Nici hialuronowe, nowoczesny i skuteczny lifting  

Kwas hialuronowy to substancja występująca w sposób naturalny w ludzkim organizmie, w skórze właściwej. Zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody, jedna cząsteczka kwasu wiąże ok. 250 cząsteczek wody. Zdolność ta sprawia, że skóra staje się sprężysta i pozbawiona zmarszczek, jednak z upływem lat organizm produkuje coraz mniej tej substancji, stąd pomysł na zastosowanie substytutu w postaci nici hialuronowych.

Nici hialuronowe podaje się pod skórę za pomocą miękkiej i giętkiej kaniuli, w ten sposób unika się ewentualnego uszkodzenia nerwów twarzy. Natomiast kaniula wprowadzana jest pod skórę przez malutki, wykonany wcześniej igłą, otwór w skórze. Zastosowanie techniki liniowej sprawia, że wystarczą 2-3 wkłucia, by preparatem objąć całą twarz. Lifting za pomocą nici hialuronowych wykonuje się w znieczuleniu miejscowym a pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Zabieg, w zależności od zasięgu, trwa od 30 do 90 minut.

Nici hialuronowe wygładzają zmarszczki 

Jednym z obszarów wykorzystywania nici hialuronowych w zabiegu liftingu jest powierzchnia skóry pod oczami. W ten sposób prasuje się i prostuje kurze łapki i doliny łez, bruzdy tworzące się na skutek osłabienia drobnych mięśni, oraz worki pod oczami. Oprócz oczu nici hialuronowe wygładzają skórę w okolicach nosa, ust oraz zmarszczki poziome i pionowe czoła.

Zabieg liftingu nićmi hialuronowymi zaleca się osobom o widocznych ubytkach tej substancji w skórze, przejawiających się wiotczeniem skóry. Wskazanie nie zależy też od wieku pacjenta, a raczej od stanu skóry i tempa procesów starzeniowych. Efekt zabiegu utrzymuje się przez ok. dwanaście miesięcy chociaż zależy od rodzaju użytego kwasu hialuronowego. Nici hialuronowe przynoszą następujący efekt:

  • poprawiają owal twarzy
  • zwiększają napięcie skóry policzków, czoła, obszaru pod oczami
  • podnoszą brwi oraz zewnętrzne kąciki oczu
  • odbudowują skórę dolnej powieki

Przeciwwskazania do zabiegu nićmi hialuronowymi

Przeciwwskazania do zabiegu liftingu nićmi hialuronowymi są standardowe, obejmują ciążę, uczulenie na preparat, cukrzycę czy choroby autoimmunologiczne. Ponieważ zabieg nićmi hialuronowymi jest bezinwazyjny, należy on do zabiegów skutecznych i bezpiecznych. Wykonuje się go w salonach medycyny estetycznej, pod opieką dermatologa estetycznego.

Continue Reading