Connect with us

Zdrowie i uroda

Przebarwienia i plamy starcze – pozbądź się ich skutecznie

Published

on

usuwanie przebarwień

W gabinecie medycyny estetycznej można w skuteczny sposób usunąć przebarwienia oraz plamy starcze. Wykorzystywanych jest do tego wiele metod realizowanych przy użyciu specjalistycznych preparatów oraz nowoczesnych urządzeń.

W jaki sposób przeprowadzane jest wybielanie plam starczych?

Plamy starcze, inaczej nazywane plamami wątrobowymi pojawiają się na skórze pod postacią przebarwień w odmiennym kolorze. Lokalizują się przede wszystkim na twarzy oraz dłoniach, dlatego są bardzo widoczne, co jest powodem dyskomfortu. Przyczyny ich powstawania nie wynikają jedynie z wieku, jak mogłaby wskazywać ich nazwa, ale także ze zbyt długiego przebywania na słońcu bez stosowania odpowiednich filtrów. Ta nieprzyjemna wada estetyczna nie jest jednak szkodliwa, ale warto obserwować te zmiany, ponieważ w niektórych przypadkach przeradzają się w czerniaka złośliwego lub raka skóry.

Podstawowym, domowym sposobem na wybielanie plam starczych jest stosowanie specjalnych kremów wybielających, ale istotne jest, aby dobierać je wraz z kosmetologiem. Dzięki temu nie będą miały negatywnego wpływu na stan przebarwień, jak i całej skóry.

Laserowe wybielanie plam starczych

Wybielanie plam starczych w gabinecie medycyny estetycznej odbywa się również z pomocą lasera. Dochodzi w skutek jego działania do rozjaśnienia przebarwień. Wiązka światła dobierana jest indywidualnie, w zależności od tego, w jak dużym stopniu zaawansowania znajdują się przebarwienia. Zabieg odbywa się przy użyciu specjalnie dobranej głowicy lasera, a jego działanie polega na mikrouszkodzeniach skóry, która w momencie regeneracji zmniejsza widoczność przebarwień. Światło lasera rozbija melaninę, a cała procedura jest bardzo bezpieczna. Podczas zabiegu można odczuwać delikatne pieczenie i szczypanie.

Jakie efekty przynosi laserowe wybielanie plam starczych?

Zaraz po zabiegu laserowym skóra zaczyna się łuszczyć, a to prowadzi do naturalnego usuwania zmian, jakie do tej pory się na niej znajdowały. Po krótkim czasie plamy stają się jaśniejsze i znikają. Aby osiągnąć zadowalające efekty, należy wykonać 2-3 zabiegi.

Wybielanie plam starczych z pomocą peelingu chemicznego

Skutecznie na plamy starcze działa również peeling chemiczny, który w kontrolowany sposób złuszcza naskórek. Najbardziej zalecany na tego typu dolegliwości jest peeling na bazie kwasu migdałowego oraz ferulowego. Zabieg jest bardzo bezpieczny i skuteczny. Zawiera składniki aktywne, które bardzo dobrze oddziałują na skórę. Przebarwienia dzięki temu znikają szybko i skutecznie. W krótkim czasie po wykonaniu zabiegu można cieszyć się z bardzo dobrych rezultatów.

Na koniec, kosmetyczna zawsze nakłada maskę łagodzącą, dzięki której efekt złuszczania skóry jest łagodny, a jednocześnie skuteczny.

Wybielanie plam starczych – jakie metody są jeszcze skuteczne?

Jest jeszcze kilka zabiegów, z których możesz skorzystać, aby skutecznie przeprowadzić wybielanie plam starczych. Przede wszystkim bardzo dobrze radzi sobie z nimi dermabrazja, szczególnie w połączeniu z zamrażaniem plam ciekłym azotem.

 

Continue Reading