Connect with us

Porady i ciekawostki

Bezpieczny seks w ciąży – o czym pamiętać?

Published

on

prezerwatywy nielateksowe

Prezerwatywy to jedna z metod antykoncepcyjnych dlatego wydawać by się mogło, że ich używanie w czasie ciąży jest pozbawione sensu. Pamiętaj jednak, że spełniają one również inne funkcje. O czym powinieneś pamiętać, aby seks w ciąży był bezpieczny?

Seks w ciąży – tak czy nie?

Temat uprawiania seksu w czasie ciąży budzi wiele wątpliwości. Współżycie jest czymś naturalnym, nieodłącznym elementem relacji między dwojgiem ludzi. Jednak, gdy na teście ciążowym pojawiają się 2 kreski, w Twojej głowie może powstać ważne pytanie – czy seks w ciąży jest na pewno bezpieczny?

Część osób zastanawia się, czy seks może w jakiś sposób wpłynąć na dziecko. Nie musisz się o to martwić – podczas seksu pochwowego dziecko jest bezpieczne. Chronią je wody płodowe, mięśnie macicy, a także gęsty czop śluzu znajdujący się w szyjcie macicy (dzięki niemu bakterie z pochwy nie przedostają się do jamy macicy).

W niektórych przypadkach, po stosunku pojawia się plamienie oraz skurcze macicy. Jest to coś, co wzbudza niepokój przyszłych rodziców. Jeśli ból lub krwawienie (lub wyciek płynu owodniowego) są silne, koniecznie jak najszybciej zgłoś się do lekarza.

Seks podczas ciąży buduje więź i podsyca ogień namiętności. Trudno wyobrazić sobie 9 miesięcy bez żadnego zbliżenia. Niestety, istnieją pewne przeciwwskazania do współżycia w tym czasie. Będziesz musiał z niego zrezygnować w przypadku:

 • łożyska nisko schodzącego lub przodującego,
 • odpływania płynu owodniowego,
 • ryzyka poronienia lub porodu przedwczesnego,
 • krwawienie z pochwy,
 • niewydolnej szyjki macicy.

Szczególną ostrożność należy zachować również w ciąży mnogiej.

Jakich prezerwatyw używać podczas seksu w ciąży?

Używanie prezerwatyw w ciąży wcale nie jest pozbawione sensu! Pamiętaj, że chronią one przed chorobami przenoszonymi drogą płciową – infekcje mogą być niebezpieczne zarówno dla kobiety ciężarnej, jak i dziecka. Poza tym prezerwatywy Durex są polecane nie tylko ze względu na bezpieczeństwo. Znajdziesz wśród nich także takie, które mają np. dodatkową ilość żelu nawilżającego, czy specjalne wypustki, przez co spełniają również inne funkcje.

Zastanów się, czego oczekujesz od prezerwatyw, a następnie wybierz ulubiony produkt. Wśród produktów oferowanych przez markę Durex znajdziesz m.in. te, które są:

 • dodatkowo nawilżane (poleca się je w przypadku problemów z suchością pochwy);
 • supercienkie (gwarantują maksymalnie naturalne doznania zmysłowe);
 • o kształcie easy-on (są cieńsze niż inne dopasowane prezerwatywy Durex);
 • wzbogacone w lubrykant na bazie wody, który nie podrażnia skóry i nie wywołuje alergii;
 • prążkowane (można powiedzieć, że spełniają również funkcje gadżetu erotycznego, ponieważ są źródłem dodatkowej stymulacji);
 • zrobione z materiału innego niż lateks (poliizoprenu) – wybierz je, jeśli masz alergię na lateks;

Z takimi prezerwatywami seks w ciąży jest nie tylko bezpieczny, ale i bardzo przyjemny! Wśród tak wielu różnych produktów bez problemu znajdziesz ten, który spełni wszystkie Twoje wymagania.

Continue Reading