Connect with us

Porady i ciekawostki

Ekologia ważne jest również dla zwierząt

Published

on

ekologiczne miski dla zwierzat

Ekologia ma pozytywny wpływ nie tylko na życie dzikiej przyrody. Sprawia, że ludziom i ich pupilom również lepiej się żyje. Dbaj o planetę oraz o swojego czworonoga, stawiając na biodegradowalne albo używane produkty. 

Ekologiczne materiały są znacznie bezpieczniejsze

Takie zwierzęta, jak psy, poznają świat w dużej mierze przez swój węch, ale nie tylko. Nie mniej ważne jest gryzienie czy lizanie. Dlatego wybierając jakiekolwiek przedmioty dla swojego pupila musisz postawić na takie, które nie są toksyczne. Z tego powodu bardzo dobrze sprawdzają się ekologiczne, naturalne materiały. Są znacznie bezpieczniejsze, a twój pies prawdopodobnie bardziej ucieszy się z gryzaka pod postacią grubej liny bądź naturalnej kości, niż kolejnej gumowej i gorzej stymulującej mózg zabawki. Dlatego jeśli masz wybór, stawiaj na naturalność.

Każdy pupil potrzebuje miski. Niech ta będzie eko!

Miska jest potrzebna każdemu psu czy kotu. To w niej czworonogi będą dostawały jedzenie. Najczęściej wybierane są jednak te plastikowe, które szybko zostają obdrapane bądź blakną, a następnie są wymieniane na nowe. To w żadnym razie nie jest ekologiczne rozwiązanie! Taki produkt będzie rozkładał się przez setki lat, a w ciągu życia swojego pupila zużyjesz ich przynajmniej kilka. Dlatego jeśli możesz sobie na to pozwolić, wybierz miski stworzone z polilaktydu. To materiał zbliżony wyglądem i cechami do zwykłego plastiku, jednak jest wykonany ze skrobi kukurydzianej. Dzięki temu jest biodegradowalny. Właśnie takie miski ekologiczne dla zwierząt znajdziesz na Fiboo. Ich cena waha się od 18 do 35 zł, zależnie od rozmiaru.

Woreczki do sprzątania psich odchodów też mogą być ekologiczne

Spacer z psem wiąże się ze sprzątaniem po nim nieczystości. Nie jest to najprzyjemniejsze zadanie, ale jako właściciel psa musisz się z nim liczyć. Pomyśl jednak tylko, ile razy musisz wykonywać tę czynność w ciągu miesiąca. Zużywasz przy tym liczne woreczki. Dlatego w takiej sytuacji lepiej postawić na te wykonane z biodegradowalnego materiału. Dzięki temu zarówno psie odchody, jak i woreczek ulegną szybkiemu rozkładowi. Jeśli zaś postawisz na zwykły plastik, ten jeszcze przez setki lat będzie zanieczyszczał naszą planetę.

Kupuj rzeczy dla psa z drugiej ręki

Nie musisz kupować dla psa wszystkich nowych produktów. W końcu zwierzę nie ma pojęcia, czy coś ma metkę, czy nie. Nabywanie produktów z drugiej ręki pozwoli ci zaoszczędzić, a przy tym jest także ekologiczne. Dzięki tobie używany zaledwie kilka razy transporter dostanie nowe życie, zamiast trafić na śmietnik. W ten sposób możesz kupić także smycz albo pudełko na psie przysmaki. Unikaj jedynie produktów, z którymi mógł mieć częstą styczność pysk innego psa (np. gryzaki czy miski). Zobaczysz, że w ten sposób znajdziesz prawdziwe perełki w dobrej cenie.

 

Tekst Partnera: FIBOO – Ekologiczne artykuły dla zwierząt

Continue Reading