Connect with us

Moda i styl

Gry przygodowe na PS4. Poznaj najciekawsze propozycje

Published

on

Gry przygodowe na PS4

Coraz więcej osób spędza czas wolny, szczególne ten wieczorny, na graniu na konsoli. Osoby, które jednak na bieżąco nie śledzą wszystkich premier, mogą mieć czasem problem z wybraniem konkretnej pozycji, która zapewni zabawę na kilka wieczorów – w końcu w sklepach z grami online dostępne są setki tytułów! Doskonałym wyborem będą gry przygodowe – trzymające w napięciu i zapewniające moc wrażeń.

Przyjrzyjmy się najciekawszym grom przygodowym na PS4.

Klasyka PS4

Jak wygląda poszukiwanie skarbów w stylu Indiana Jones? Odpowiedź znajdziecie w kultowej już serii Uncharted. Obecnie na rynku są cztery części i wszystkie z nich są warte uwagi. Pierwsze części doczekały się nawet wersji remastered na konsolę PS4.

  • Kolekcja Nathana Drake’a(na którą składają się 3 pierwsze części w wersji remastered, czyli Fortuna Drake’a, Pośród złodziei oraz oszustwo Drake’a)
  • Uncharted 4 Kres złodzieja

Jest to gra przygoda akcji, w której sterujemy postacią z trzeciej osoby, wcielając się w Nathana Drake’a, podróżnika i poszukiwacza przygód, wraz z nim podążamy po różnych zakątkach świata, odkrywając tajemnice przodka i poszukując fortuny.

Efekt motyla

Wśród gier przygodowych na PS4 niezwykle popularne także stały się gry z tak zwanym efektem motyla. Gry, w których praktycznie każda nasza decyzja ma wpływ na historie i w ten sposób sami ją kształtujemy. Różne możliwości sprawiają, że będziemy chcieli taką grę przejść nawet kilka razy. Tutaj prym wiodą gry firmy Quantic Dream, do wyboru mamy futurystyczny świat w Detroit: Become Human, w której pokierujemy kilkoma postaciami, a nasze działania będą się przeplatać i to my stworzymy historię. Oprócz tego mamy także Beyond Two Souls, w którym pokierujemy kobietą z nadprzyrodzoną mocą w różnych etapach jej życia, a także Heavy Rain – w tym wypadku zostaniemy wciągnięci w historie wokół tajemniczego mordercy Origami. The walking dead to gra przygodowa podzielona na rozdziały, które nazywają się odcinkami – znajdziemy się tam w świecie znanym z serialu o tym samym tytule, spotkamy znane również postacie, choć sama historia i relacje między bohaterami będą stanowiły już odrębną historię.

Gry familijne

Ci, którzy poszukują gier dla całej rodziny, również mają w czym wybierać. W każdym sklepie z grami online znajdziemy dziesiątki pozycji, które można ciekawie wykorzystać do zabawy z najmłodszymi w niedzielne popołudnie. Doskonale sprawdzą się tu gry z serii Lego. Do wyboru mamy wiele tytułów –  na przykład Lego Star Wars, przenoszący nas do świata gwiezdnych wojen i tamtejszych historii, tylko w wersji klockowej. Podobnie będzie z całą kolekcją gry Lego Marvel, w której pokierujemy bohaterami komiksów, ratując ludzi i pokonując również dobrze znanych złoczyńców. Ciekawą pozycją jest też gra Ben 10 bazująca na kultowej już bajce. Te pozycje z pewnością zapewnią świetną zabawę zarówno maluchom, jak i rodzicom.

Continue Reading