Connect with us

Moda i styl

Garnitur biznesowy – na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru

Published

on

Garnitur biznesowy

Wizerunek w biznesie – klucz do sukcesu.

Wizerunek to w działalności biznesowej jeden z głównych czynników składających się na sukces. Oczywiście, budowanie dobrego wizerunku firmy to przede wszystkim dbałość o rzetelność, wysoką jakość oferowanego produktu lub świadczonych usług. Bardzo istotny jest również podstawowy poziom funkcjonowania w biznesie, a więc kontakty interpersonalne z kontrahentami, czy też klientami. Często niezwykle ważne jest tzw. pierwsze wrażenie, a jak wiadomo sprawiamy je tylko raz. Dobrze dobrany garnitur z pewnością pomoże wywołać pozytywne odczucia wobec nas ze strony partnera biznesowego. Garnitur biznesowy to atrybut nowoczesnego mężczyzny, zarówno tego, który już odniósł sukces, jak i znajdującego się na początku ścieżki kariery zawodowej. Dobry garnitur to świadectwo pewności siebie, ambicji, a często osiągniętej w firmie pozycji. Oficjalny strój biznesowy to także wyraz klasy i dobrego smaku, a także szacunku dla rozmówcy. Jaki zatem powinien być idealny garnitur dla biznesmena?

Garnitur dla biznesmena – profesjonalny i modny wygląd.

Dobór garnituru dla biznesmena powinien uwzględniać określone kryteria i wymogi, których spełnienie zagwarantuje uzyskanie oczekiwanego efektu, jaki dają m.in. garnitury Dastan. Tak więc, swoją rolę odgrywają: kolorystyka, rozmiar (dopasowanie), krój oraz materiał. Jeśli chodzi o kolorystykę, pozostajemy przy klasycznych już rozwiązaniach, czyli różnych odcieniach szarości, niebieskiego i granatu. Świetnym wyborem jest np. ubranie szare lub szaroniebieskie, dla którego najlepszy dodatek stanowi koszula w kolorze błękitu. Taki zestaw zagwarantuje mężczyźnie profesjonalny i zawsze modny wygląd. Podobny efekt przyniesie granatowy garnitur, którego idealnym uzupełnieniem będzie biała koszula. Oczywiście, w garderobie biznesmena powinien znaleźć się również garnitur w kolorze czarnym, jednak przeznaczony raczej na specjalne, np. uroczyste okazje. Swoje miejsce znajdą również garnitury w jasnych kolorach, przydatne szczególnie na spotkania biznesowe na świeżym powietrzu w okresie letnim. Są one odpowiednie przede wszystkim dla młodszych mężczyzn. Ci w wieku bardziej dojrzałym powinni pozostać przy odcieniach szarości i granatu. Dopasowanie rozmiaru garnituru nie musi oznaczać konieczności uszycia go na miarę. Wystarczy odpowiedni dobór, a wyznacznikiem jest przede wszystkim dopasowanie w ramionach oraz ułożenie przodu i dołu marynarki na tym samym poziomie, czyli gładkie przyleganie do koszuli. Właściwie dobrana, zapięta na guziki marynarka nie marszczy się. Centymetr – półtora centymetra powyżej mankietu koszuli, to z kolei właściwa długość rękawów marynarki.

Odpowiednie dla garnituru biznesowego spodnie charakteryzują się prostym krojem, raczej bez zaszewek, czy też mankietów. Długość nogawek spodni garniturowych powinna odpowiadać odległości do początku obcasów lub połowy cholewki. Ważne, by krój garnituru biznesowego współgrał z najnowszymi trendami w modzie, tak więc polecić wypada garnitury typu slimWyprofilowanie talii i zapinanie marynarki na dwa guziki, znakomicie podkreśli męską sylwetkę i zapewni atrakcyjny wygląd. Marynarka dla biznesmena powinna być też raczej jednorzędowa. I wreszcie materiał. Odpowiedni garnitur dla biznesmena musi być uszyty z wysokiej jakości materiału, jakim na pewno jest naturalna wełna lub tkaniny z jej domieszką. Tak więc dobrze skrojony garnitur biznesowy łączy cechy ubrania oficjalnego z elegancją i modą, a jednocześnie zapewnia mężczyźnie swobodę i możliwość podkreślania własnego stylu. Tak właśnie szyte są męskie ubrania marki Dastan, które powstają z dbałością o każdy detal.

Continue Reading