Connect with us

Biznes i finanse

Ile zapłacisz za usługi doradcy kredytowego?

Published

on

Doradca Kredytowy Dyrda Mateusz

Realizacja różnych celów oraz planów często nie jest możliwa bez wsparcia zewnętrznych źródeł finansowania, w grupie których najpopularniejszymi są kredyty oraz pożyczki. Banki oraz instytucje finansowe oferujące tego typu narzędzia, w swojej ofercie posiadają zwykle produkty dedykowane realizacji konkretnych celów, stąd też mówimy np. o kredytach hipotecznych przeznaczonych na zakup mieszkania, domu lub działki, kredyty firmowe – z przeznaczeniem kapitału na rozwój biznesu czy np. kredyty gotówkowe na dowolny cel. Oferta kredytowa jest bardzo duża i różnorodna. Oferty różnych banków różnią się nie tylko warunkami finansowymi, ale również wymaganiami co do kredytobiorców oraz różnymi stopniami złożoności procesu udzielania kredytów. W gąszczu tych wszystkich zawiłości, znalezienie najlepszej i najkorzystniejszej propozycji może okazać się zadaniem bardzo trudnym, szczególnie dla osób nie mających na co dzień dużego kontaktu z rynkiem finansowym.

Doradca kredytowy – czy to droga usługa?

Dużą pomocą w tej sytuacji może okazać się skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Profesjonalny doradca kredytowy przede wszystkim jest doskonale zorientowany w aktualnej ofercie kredytowej wszystkich banków oraz w aktualnych promocjach. Dzięki tej wiedzy w szybki sposób może pomóc nam wybrać najbardziej korzystną i opłacalną ofertę kredytu. Doradca sprawdzi naszą zdolność kredytową dla poszczególnych banków oraz będzie potrafił wybrać te, które zaakceptują nasze źródło dochodu. Dobry doradca, dzięki swojemu doświadczeniu, doskonale wie również w jaki sposób wypełnić wnioski kredytowe oraz jakie dołączyć do niego dokumenty, by maksymalnie skrócić czas pracy analityków i tym samym przyspieszyć moment wydania ostatecznej decyzji. Wielu doradców kredytowych całkowicie odciąża również swoich klientów w obszarze kontaktu z bankami, samodzielnie, w imieniu klientów składając wnioski kredytowe. Pomoc ta potrafi zaoszczędzić przyszłemu kredytobiorcy nie tylko sporo czasu ale i stresów.

Czy warto zatem skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Przed skorzystaniem z usług doradcy kredytowego często powstrzymywać może niepewność co do jego wynagrodzenia. Niepotrzebnie. Pomoc doradcy kredytowego jest całkowicie bezpłatna. Na żadnym etapie procesu starania się o kredyt, ani też po jego przyznaniu i wypłacie pieniędzy, osoby korzystające z pomocy doradcy kredytowego, nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów. Można zadać więc pytanie – na czym doradca zarabia? Odpowiedź jest bardzo łatwa. Doradcy kredytowi otrzymują wynagrodzenie z banków, w których, za ich pośrednictwem, został uruchomiony dany kredyt.

Continue Reading