Connect with us

Biznes i finanse

Niszczarka do dokumentów – dlaczego jest niezbędna w każdym biurze?

Published

on

biuro

Często osoby zakładające swoją firmę albo już ją prowadzącą, mogą zadać sobie pytanie – czy niszczarka jest czymś, co musi znaleźć się w moim biurze? Nieraz też mogliśmy zobaczyć to charakterystyczne urządzenie w wielu filmach, w których pojawiał się motyw biura. Jak to więc jest z tymi niszczarkami? Do czego się przydają?

Ochrona danych

To jest ten kluczowy powód, dla którego posiadając firmę, powinniśmy zdecydować się na zakup tego sprzętu. Taki obowiązek nakładana na nas Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, obowiązująca w Polsce od 1997 roku, lecz warto jest dbać o bezpieczeństwo swoje, jak i swoich klientów, nawet bez żadnej ustawy prawnej. Taka niszczarka biurowa gwarantuje, że dokumenty nie wpadną już w ręce kogoś, kto nie powinien ich widzieć, dzięki czemu dane zarówno te podstawowe jak pesel i adres oraz te poważniejsze, jak wypłaty bankowe lub faktury itp. będą odpowiednio chronione.

Jest po prostu szybciej

Anulowanie dokumentów jest niemal codziennością w wielu biurach. A skoro tak, to dlaczego by nie zainwestować w urządzenie, które zrobi to lepiej i szybciej? Dodatkowo np.  niszczarka Ideal gwarantuje nam, że dokumentów pozbędziemy się zarówno szybko, oszczędzając ogromne ilości czasu, jak i cicho, gdyż wyposażona jesyt w nowoczesne silniki, gwarantujące kulturę pracy.

Norma DIN dla niszczenia dokumentów

Duża część osób nie wie, ale niszczarki posiadają różne ustawienia defragmentacji dokumentu. Norma DIN mówi w skrócie o tym, że im dokument zawiera poufniejsze dane, na tym mniejsze fragmenty powinien zostać podzielony. Taką normę określa się za pomocą litery P-(1-5) gdzie im większy numer, tym węższe paski. Np. norma P-5 określa, że paski mają już szerokość zaledwie 2mm i służą do ściśle tajnych dokumentów. Taki poziom bezpieczeństwa z pewnością będą w stanie zapewnić niezawodne niszczarki Opus.

Nie takie drogie, jak może się wydawać

Skoro już przedstawione zostały argumenty mówiące jednoznacznie, że niszczarka w biurze zdecydowanie powinna się znaleźć, warto też wspomnieć o tym, jak duży jest to wydatek. Wiadomo, że wizja wydawania dodatkowych pieniędzy na sprzęt robiący coś, co możemy wykonać sami, może przerażać, szczególnie osoby, które dopiero otwierają swoją firmę. Czy jednak rzeczywiście jest się czego bać? Ochrona danych, bezpieczeństwo, przyspieszenie pracy i zwiększenie jej komfortu, a taka niszczarka Wellner może kosztować zaledwie 320zł. Korzyści, jakie daje, są zdecydowanie warte ceny.

Niszczarka do domu a do biura

Należy też zwrócić uwagę, że niszczarka dokumentów przeznaczona do użytku domowego niekoniecznie może nadawać się do kupna do biura. W końcu rozróżnia się je nie bez powodu. Urządzenia, które zaleca się kupić do domu są, zdecydowanie tańsze, niż te do biura, co może skusić potencjalnego właściciela. Warto jednak pamiętać, że wraz z ceną idzie też jakość. Te niszczarki przeznaczone do biura dostosowane są do cichej i szybkiej pracy, oferując jednocześnie niemałą pojemność, czego ta domowa nie zawsze może nam dać. Jej kupno może negatywnie odbić się na tempie i jakości naszej pracy w biurze.

Podsumowując

Czy niszczarka naprawdę jest niezbędna w każdym biurze? Tak, jest to sprzęt, który bez dwóch zdań powinien znaleźć miejsce w każdej firmie. Pomoże nam ona ochronić dane zarówno nasze, jak i naszych klientów, a możliwość zagwarantowania klientowi bezpieczeństwa jest niezwykle ważna. Pomaga nam też zaoszczędzić czas, a co za tym idzie – pieniądze. Nie trzeba nikogo przekonywać, że niszczarka szybciej i sprawniej zniszczy dokument, jednocześnie stosując się do norm DIN. Należy też pamiętać o tym, że jest to sprzęt warty inwestycji i powinno się odróżniać sprzęt do użytku w biurze i do domu, ponieważ zazwyczaj dostosowany jest on do tego konkretnego miejsca i zakupienie nieodpowiedniej niszczarki, może negatywnie odbić się na komforcie i jakości naszej pracy.

Źródło: idealnebiuro.pl – sprzęt i artykuły biurowe

Continue Reading