Connect with us

Dom i wnętrze

Sprzątanie toalety krok po kroku – na co zwrócić uwagę?

Published

on

czystość łazienki

Czysta i pachnąca toaleta zapewni komfort każdemu z domowników. Aby wprowadzić do łazienki miłą atmosferę, wystarczy tylko wykonać kilka prostych kroków. Oto wskazówki, których nie można pominąć podczas kompleksowego sprzątania.

Co należy kupić?

Przed rozpoczęciem sprzątania należy udać się na zakupy. Aby zadbać o perfekcyjną czystość w toalecie, wybieraj sprawdzone produkty od uznanych marek. Wybierz środki, które pomogą skutecznie wyczyścić ubikację, a także pozostałe urządzenia sanitarne w łazience. Równie ważne są kostki do toalety. Nie można zapominać też o środkach ochrony w postaci gumowych rękawic, gdyż doskonale zabezpieczają dłonie.

Szybkie i skuteczne czyszczenie

Na początku warto zabrać wszystkie przedmioty, które znajdują się w pobliżu toalety. Najlepiej umieścić je w jednym pojemniku. Następnie należy założyć gumowe rękawice i dokładnie zamieść podłogę.

Pora zadbać o czystość w toalecie. Wystarczy wlać do muszli specjalny środek czyszczący, choć alternatywnym rozwiązaniem może być ocet z sodą. Dobrze jest zamontować jedną ze sprawdzonych kostek do WC (najlepiej mieć ich kilka w zapasie).

Toaletę należy również wyczyścić od zewnątrz, a przy tym zadaniu świetnie sprawdzi się szczotka. Następnie wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką i ustawić wszystkie rzeczy na swoim miejscu. Oprócz środków czystości warto pamiętać o odświeżaczach powietrza, które wprowadzą do łazienki miły zapach.

Chociaż mycie urządzeń sanitarnych nie powinno sprawiać kłopotu, warto zatroszczyć się o to, aby efekty były widoczne jak najdłużej. Właśnie dlatego należy wybierać kostki do toalety, które nie tylko ładnie pachną, ale również pozwalają na pozbycie się kamienia. Ponadto wśród nich znaleźć można produkty ekologiczne – biodegradowalne, pozbawione alergenów i fosforanów oraz innych związków z fosforem. Kostki te są bardzo skuteczne, a przy tym nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne.

O czym jeszcze pamiętać?

W trosce o ładną i czystą toaletę warto pamiętać o kilku dobrych praktykach. Przede wszystkim należy kupować efektywne, a zarazem wydajne produkty. W dobrych sklepach nie brakuje kostek do WC czy środków do czyszczenia toalet, które zapewnią komfort użytkowania przez długi czas, więc zakup nie może być przypadkowy.

Rękawice, szmatki, szczotki czy gąbki, które używane są do mycia toalety powinny służyć wyłącznie tej czynności. Nie wolno korzystać z nich przy myciu kuchni czy innych pomieszczeń. Zachowanie higieny to absolutny priorytet. Ponadto zużyte środki trzeba regularnie wymieniać.

Podczas sprzątania łazienki łatwo zapomnieć o drobnych elementach, na których często gromadzą się bakterie. Mowa tu np. o przycisku spłuczki. Należy go bardzo dokładnie umyć oraz zadbać o czystość w trudno dostępnych przestrzeniach.

Środki chemiczne mogą być bardzo niebezpieczne dla dzieci czy niesfornych zwierząt, których ciekawość nie zna granic. Należy więc przechowywać je w niedostępnych dla nich miejscach – najlepiej w zamykanych szafkach.

Continue Reading