Connect with us

Dom i wnętrze

Przygotuj się na wiosenne porządki – jakie akcesoria będą potrzebne?

Published

on

ściereczka z mikrofibry

Wiosenne porządki wcale nie muszą być trudne i czasochłonne. Wystarczy skorzystać z kilku prostych rozwiązań i sięgnąć po odpowiednie akcesoria, aby móc cieszyć się czystym wnętrzem na długi czas.

Skuteczne sprzątanie łazienki

Łazienka to przestrzeń szczególnie narażona na bytowanie drobnoustrojów, które powodują nieprzyjemny zapach, a także mogą stanowić przyczynę dolegliwości zdrowotnych. Aby przystąpić do sprzątania, należy sięgnąć po rękawiczki gumowe, które ochronią dłonie przed negatywnym wpływem środków czyszczących na skórę.

Na początku warto dokładnie wyczyścić toaletę, wlewając do muszli skuteczny środek czyszczący od sprawdzonego producenta. Dobrze również mieć pod ręką kostkę do WC, która sprawi, że miły zapach na długo zagości na tej przestrzeni. Ponadto wysokiej jakości produkt zapobiega powstawaniu kamienia.

Podczas sprzątania należy koniecznie zwrócić uwagę na płytki ceramiczne, gdyż to tam bardzo często pojawiają się zacieki i plamy. Najlepiej usuwać zanieczyszczenia po każdej kąpieli przy pomocy suchej ściereczki. Dobrą praktyką jest również mycie płytek za pomocą detergentów lub domowym środkiem w postaci roztworu wody z sodą oczyszczoną.

Szybkie mycie podłóg

Zadanie to można sobie znacznie ułatwić, wybierając lekki, a zarazem praktyczny mop płaski, który poradzi sobie z czyszczeniem różnego rodzaju powierzchni. Warto jednak pamiętać, że podczas mycia paneli należy odkurzyć lub zamieść podłogę. Przy pominięciu tej czynności ostre elementy zanieczyszczeń mogą przyczynić się do powstawania rys.

Natomiast podczas mycia podłóg drewnianych warto pamiętać o stosowaniu niewielkiej ilości płynów, gdyż nadmiar wilgoci może powodować pęcznienie i uszkodzenia podłogi. Czyszczenie tej powierzchni znacznie ułatwi specjalny preparat do olejowanego czy lakierowanego drewna.

Podczas mycia podłóg mopem płaskim nietrudno o błąd. Przede wszystkim nie powinno się stosować ciepłej wody, gdyż szybko paruje, pozostawiając cząsteczki detergentów. Kolejnym czynnikiem, który negatywnie wpłynie na efekty pracy jest korzystanie ze zbyt dużej ilości detergentu. Wówczas woda bardzo się pieni, co utrudnia płukanie mopa oraz przyczynia się do powstawania nieestetycznych smug. W dodatku wielokrotne płukanie wymusza konieczność częstej i męczącej wymiany wody.

Perfekcyjne wycieranie kurzu

Przed rozpoczęciem usuwania kurzu najlepiej otworzyć okna w pomieszczeniu. Warto pamiętać, aby usuwać go od góry, dzięki czemu nie będzie on krążył po domu. W starciu z kurzem perfekcyjnie poradzi sobie ściereczka z mikrofibry, którą po usunięciu zanieczyszczeń wystarczy dokładnie wypłukać. To bardzo skuteczna alternatywa dla jednorazowych ręczników.

Kolejnym przydatnym produktem może być płyn antystatyczny, który wyróżnia się formułą, wchłaniającą brud i przeciwdziała ponownemu osadzaniu się kurzu. Natomiast nie powinno się korzystać z suchej szmatki, gdyż w ten sposób łatwo przenieść zanieczyszczenia w inne miejsce.

Continue Reading