Connect with us

Motoryzacja i technologia

Złączki rurowe HoMatic – kiedy można je zastosować?

Published

on

homatic zlaczki

Złączki rurowe HoMatic to niezbędny elementy instalacji sterowane za pomocą ciśnienia. Bardzo często stosowane są w branży automatyki przemysłowej i przy instalacjach odpowiedzialnych za przesyłanie cieczy lub sypkiego towaru. Często spotykane również w układach odpylających i odpowietrzających. Cechują się łatwą i solidną budową. Jak działają złączki rurowe HoMatic? Gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Jak działają złączki rurowe HoMatic?

Prosta i solidna konstrukcja złączek rurowych HoMatic to gwarancja wytrzymałości, funkcjonalności i efektywności. Są łatwe w montażu i wpływają na bezpieczeństwo funkcjonowania wielu układów. Elementy są w łatwy i prosty sposób wykonane i składają się tylko z obudowy i współosiowo zamontowanej giętkiej tulei. Jej właściwości umożliwiają sterowanie przepływem. Ponadto między obudową i tuleją jest dostępna przestrzeń, przez którą doprowadza się sprężone powietrze lub je odprowadza. To jedyny mechanizm, które reguluje przepływanie cieczy lub innych produktów przez ten układ. Sterowanie tych złączek odbywa się za pomocą ciśnienia. Proces rozpoczyna się od wypełnienia sprężonym powietrzem pustej przestrzeni, a następnie okrągła tuleja zniekształca się poprzez wpływ siły wywieranej przez ciśnienie sprężonego powietrza. Tuleja nabiera owalnego kształtu i zaciska się, dzięki czemu odbywa się przepływ. Zawór można otworzyć poprzez wypuszczenie sprężonego powietrza z przestrzeni między tuleją i obudową. Dzięki elastyczności element przybiera okrągły kształt i można ponownie rozpocząć proces przepływu produktów.

Zastosowanie złączek rurowych HoMatic

Wiele gałęzi przemysłu i innych branż korzysta z prostej konstrukcji złączek rurowych HoMatic. Swoje zastosowanie znajdują na liniach produkcji do transportu pneumatycznego produktów pylących i granulatów cieczy. Precyzyjna kontrola i regulacja przepływu półproduktów odbywa się dzięki możliwości sterowania ciśnieniem oraz braku elementów zamykających. Złączki rurowe HoMatic znajdują swoje zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle spożywczym. Firmy, które zajmują się produkcją słodyczy, używają tych elementów. Ponadto niezbędne są przy transporcie suchych i sypkich produktów takich jak orzechy i kasze. Wiele przedsiębiorstw zajmujących się produkcją napojów również korzysta z zalet tego produktu. Złączki rurowe HoMatic są bardzo ważne w przemyśle chemicznym, ponieważ stosuje się je w układach, które biorą udział przy produkcji detergentów, farb i chemii gospodarczej. Firmy produkujące materiały budowlane używają tych urządzeń do pakowania cementu, piasku czy zaprawy murarskiej. Sprawdzają się również w oczyszczalniach ścieków i firmach, które zajmują się uzdatnianiem wody pitnej.

Podsumowując, złączki rurowe HoMatic to proste w budowie urządzenia i znajdują one swoje zastosowanie w wielu branżach gospodarki. Ich wytrzymałość i solidność wpływa na ich rosnącą popularność na rynku.

 

Continue Reading