Connect with us

Biznes i finanse

Nowoczesne studia podyplomowe dla biznesu – dlaczego warto wybrać MBA?

Published

on

Nowoczesne studia podyplomowe dla biznesu

Trendy napływające z Zachodu przeobrażają polski biznes. Widać to nie tylko po coraz prężniej rozwijającej się sieci startupów czy think tanków, ale także ofercie wyższych uczelni. Przykładem może być tutaj Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, która oferuje studentom studia podyplomowe kształcące umiejętności menadżerskie i analityczne, niezbędne do zarządzania organizacją.

MBA, czyli studia podyplomowe dla biznesu – co warto o nich wiedzieć?

MBA to program skierowany do absolwentów szkół wyższych, z co najmniej trzyletnim doświadczeniem menadżerskim. Studia prowadzone są w języku angielskim lub polskim, co pozwala na zdobycie wartościowej wiedzy oraz przyswojenie słownictwa i pojęć w języku obcym, przydatnych w świecie biznesu. Program MBA prowadzony jest przez wykładowców posiadających bogate doświadczenie w branży. Istnieje również możliwość wyboru różnych przedmiotów specjalistycznych – spośród modułów w Polsce oraz na uczelniach partnerskich w innych krajach (np. Politecnico di Milano we Włoszech). Dzięki międzynarodowemu zasięgowi, studia te tylko pozwalają zapoznanie się z zasadami świata biznesu, który podlega dynamicznym przeobrażeniom za sprawą nowoczesnych technologii – dyplom ukończenia studiów MBA otwiera drzwi do kariery w Polsce i za granicą.

Organizacja studiów

Program charakteryzuje się najwyższym poziomem satysfakcji absolwentów. Zdecydowana większość docenia wiedzę i umiejętności nabyte w trakcie studiów i jest zadowolona z ich wpływu na rozwój kariery. Ponieważ zajęcia odbywają się w trybie weekendowym, można połączyć je z pracą zawodową i innymi obowiązkami. Grupy studenckie są zróżnicowane, dopasowane do indywidualnych potrzeb studentów, co pozwala na przyswajanie wiedzy na najwyższym poziomie.

Kierunki

Ze względu na duże zróżnicowanie potrzeb przedsiębiorców, poszczególne kierunki uwzględniają odmienną specyfikę poszczególnych organizacji. Kandydaci mogą wybierać m.in. spośród następujących kierunków:

  • Executive MBA – anglojęzyczne, trwające 1,5 roku studia podyplomowe, skierowane do menadżerów wyższej i średniej klasy;
  • MBA Digital Transformation – roczne studia podyplomowe w języku polskim, skierowane do osób zainteresowanych obszarem technologii informatycznych. Pozwalają na podniesienie konkurencyjności i poziomu profesjonalizmu organizacji i dostarczają niezbędnej wiedzy w zakresie nowych technologii wykorzystywanych w biznesie;
  • MBA Finance & Technology – roczne studia podyplomowe w języku polskim, skierowane do osób sprawujących funkcje menadżerskie w obszarach finansowych;
  • MBA Kaizen Industry 4.0 – trzysemestralne studia podyplomowe, mające na celu przekazanie wiedzy z zakresu organizacji i zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem produkcyjnym.

Studia podyplomowe MBA to nie tylko doskonała propozycja dla menadżerów pragnących poszerzyć swoje kompetencje zawodowe oraz otworzyć się na nowe możliwości, ale także dla firm z obszarów finansowych i produkcyjnych, które chciałyby, aby ich pracownicy pozyskali wiedzę z zakresu organizacji przedsiębiorstwa i zarządzania kadrą pracowniczą.

Continue Reading