Connect with us

Biznes i finanse

Czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Published

on

doradca kredytowy

O zaciągnięciu kredytu myślimy bardzo często, gdy potrzebujemy gotówki na zakup mieszkania, samochodu czy innego rodzaju nieprzewidziane wydatki. Choć samych ofert kredytowych w bankach nie brakuje, problem może stanowić wybór kredytu, który z jednej strony spełni nasze oczekiwania, z drugiej zaś nie będzie zbyt kosztowny. W tym wyborze pomóc może ekspert kredytowy. Czy warto skorzystać z jego pomocy?

Ekspert a doradca kredytowy

Doradca kredytowy powszechnie bywa zestawiany z ekspertem kredytowym. W aspekcie ogólnym jest to jedna i ta sama osoba, a różnica między nimi jest zasadnicza: ekspert kredytowy posiada podpisaną umowę z bankami, doradca kredytowy jest zaś całkowicie niezależny. Ekspert otrzymuje od banku wynagrodzenie za każdą podpisaną umowę kredytową. Doradca zaś pobiera prowizję nie od konkretnego banku, a od klienta, zatem jego pomoc nie jest udzielana bezpłatnie. Obecnie na rynku działają eksperci kredytowi, którzy mają podpisane umowy z dużą ilością banków, zatem nie trzeba obawiać się, że oferta produktów kredytowych będzie uboga i niezadowalająca.

Dlaczego warto udać się do eksperta kredytowego?

Teoretycznie każdy z nas wie, czym jest kredyt i jak, mniej więcej, funkcjonuje. Tymczasem wybór idealnej oferty wcale nie jest taki prosty, głównie ze względu na wielość aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, zanim podpiszemy umowę z bankiem. Eksperci kredytowi wybierają dla klienta najkorzystniejszą ofertę, mając przy tym do dyspozycji odpowiednie narzędzia, które udostępnia im współpracujący bank – w tym powiedzą Ci jaka prawdopodobnie jest Twoja zdolność kredytowa. Dokładnie znają oni wszelkie procedury kredytowania, które różnią się w zależności od konkretnego banku. Co więcej, mają oni dostęp do licznych szkoleń produktowych czy też aplikacji i kalkulatorów, dzięki czemu jeszcze precyzyjniej mogą oni odpowiedzieć na pytania klientów i rozwiać tym samym wszelkie wątpliwości. Ekspert kredytowy często posiada również pełnomocnictwo do wykonywania czynności bankowych, przez co jest on uprawniony do wypełniania niektórych formalności w imieniu klienta.

Pomoc merytoryczna

Warto zauważyć, że ekspert kredytowy nie pracuje dla jednego banku, zatem nie ma on na celu sprzedania konkretnego kredytu. Stąd też klient może uzyskać od eksperta odpowiedzi na nurtujące go pytania, które nie będą dopasowane do oferty danego banku. Wiedza merytoryczna jest niezwykle istotna w kontekście wyboru kredytu – ostateczną decyzję podejmuje nie ekspert kredytowy, a kredytobiorca. Dlatego nie bójmy się korzystać z usług eksperta kredytowego, które nie tylko są bezpłatne, ale i mogą uchronić nas przed konsekwencjami dokonania złych wyborów.

Continue Reading