Connect with us

Motoryzacja i technologia

Jakie urządzenia wybrać do końcowej obróbki metali?

Published

on

Maszyny do obrobki metali

Nowoczesne technologie, maszyny oraz roboty znajdujące zastosowanie w przemyśle sprawiły, że jesteśmy w stanie produkować szybciej i więcej. Urządzenia te usprawniają pracę na każdym etapie produkcji. Niezwykle ważną rolę pełnią te maszyny, które odpowiedzialne są za końcową obróbkę pozyskiwanych elementów.

Maszyny do obróbki metali – podstawowe informacje

Na samym początku dobrze byłoby zwrócić uwagę na podstawowe zagadnienia, które związane są z obróbką blach. Na chwilę obecną przede wszystkim wykorzystuje się urządzenia sterowane komputerowo, takie jak frezarki i tokarki CNC. Oprogramowanie wspomagające technologów, planujących produkcję pozwala na uzyskanie większej powtarzalności i precyzji. Rozwiązanie to stosuje się coraz częściej w urządzeniach przemysłowych, również w tych przeznaczonych do procesów takich jak gratowanie, szlifowanie czy polerowanie.

Gratowanie

Warto zaznaczyć, że na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które umożliwiają końcową obróbkę metali. Jednymi z początkowych procesów jest gratowanie. Ten proces rozpoczyna przygotowanie powierzchni detalu do dalszej obróbki. Ten proces jest szczególnie uciążliwy w przypadku wykonywania tej operacji ręcznie. Dlatego obecne środki produkcji umożliwiają tę operacje zmechanizować lub zrobotyzować, co pozwala, nie tylko odciążyć pracowników od bardzo uciążliwej, a czasem niebezpiecznej pracy, ale również uzyskać powtarzalność i o wiele większą wydajność.

Szlifowanie i polerowanie – na czym polegają?

Te procesy stanowią końcowe etapy obróbki powierzchniowej detalu. Dokonuje się go za pomocą maszyn, które działają w oparciu o technologię operowania różnymi mediami szlifierskimi i polerskimi – pasy ścierne o różnej gradacji, różnego rodzaju szczotki itd. Procesy szlifowania i polerowania są procesami wieloetapowymi; traktowanie detalu zbyt agresywnymi środkami powoduje przegrzanie lub mechaniczne uszkodzenie detalu i nieodwracalne uszkodzenie powierzchni. Właściwy dobór odpowiednich mediów szlifierskich i polerskich wymaga wiedzy i doświadczenia, co pozwala uzyskać bardzo dobre efekty. Realizacja tych procesów na specjalnych maszynach lub stanowiskach zrobotyzowanych pozwala uzyskać doskonałe rezultaty i powtarzalność.

Urządzenia do obróbki metalu

Jednym z czołowych producentów urządzeń do gratowania, szlifowania i polerowania jest firma Autopulit z ponad 60-letnim doświadczeniem i zrealizowanymi dostawami do największych i najbardziej wymagających firm, która oferuje wszystkie rodzaje obróbki powierzchniowej. Referencje od firm z przemysłu lotniczego, samochodowego, jubilerskiego powinny stanowić przekonywującą rekomendację dla przyszłych Klientów. Firma AUTOPULT jest w stanie spełnić praktycznie wszystkie stawiane jej wymagania.

Końcowa obróbka metali ma kluczowe znaczenie dla jakości i estetyki oferowanych produktów. Jeśli zależy Ci na zadowoleniu Klienta, zwróć uwagę na park maszynowy Twojego przedsiębiorstwa. Nowoczesne urządzenia do gratowania, polerowania i szlifowania przyspieszą procesy i poprawią walory użytkowe gotowych produktów.

Continue Reading