Connect with us

Motoryzacja i technologia

Akcesoria do wózków widłowych, które ułatwiają pracę operatora

Published

on

Akcesoria do wozkow widlowych

Sprawne funkcjonowanie magazynu wymaga zastosowania technologii i maszyn wysokiej jakości. Branża magazynowa narzuca również konieczność śledzenia nowości pojawiających się na rynku. Dotyczy to przede wszystkim sprzętu takiego jak wózki widłowe, które stanowią główne narzędzie pracy na terenie magazynu. Jego zastosowanie może wiązać się z potrzebą zastosowania części i osprzętu, które znacznie przyspieszą realizację poszczególnych zadań. Jaki osprzęt do wózków widłowych zasługuje na uwagę? Jakiego rodzaju części mogą się przydać najbardziej?

Akcesoria do wózków widłowych – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Powodów, które przemawiają za ich zastosowaniem, jest wiele. Jednak najczęściej mają one na celu usprawnienie działania maszyny. To z kolei wpływa na jakość wykonywanej nią pracy. Stosując części do wózków widłowych, zapewnia się również bezpieczeństwo ich operatorom. Efekty ich zastosowania są widoczne już od pierwszego dnia. Dotyczą one zwiększenia efektywności pracy, co korzystnie rzutuje na zyski firmy. Inwestowanie w sprzęt usprawnia pracę operatora, co również polepsza jego komfort pracy. Odpowiednio dobrane akcesoria do wózków widłowych lepiej współpracują z paletami. Często umożliwiają dokonywania zmian w ich układzie i to bez konieczności poruszania całym wózkiem.

Osprzęt do wózków widłowych – jaki wybrać?

Dobór sprzętu do parametrów maszyny to podstawa. Przed każdym zakupem należy się upewnić, czy aby na pewno jest on kompatybilny. Kiedy już jednak przebrnie się przez kwestie związane ze specyfikacją sprzętu, warto również zastanowić się nad przeznaczeniem poszczególnych akcesoriów. Na rynku znajdziemy wiele części do wózków widłowych, a wśród nich znajdują się m.in.:

  • Pozycjonery wideł – pozwalają na przemieszczanie palet w poziomie, w taki sposób, by operować również ułożeniem tzw. zębów. Dzięki pozycjonerom można przesuwać je dalej lub bliżej siebie, tak by operator wózka mógł pracować na różnego rodzaju paletach.
  • Rotatory wideł – ich zastosowanie umożliwia obrót wideł w obu kierunkach, względem płaszczyzny. Tego typu osprzęt sprawia, że można zrzucać lub przemieszczać palety, bez potrzeby używania specjalistycznego widlaka lub angażowania personelu.
  • Zaciski do wózków widłowych – bez względu na swój rodzaj spełniają to samo zadanie. Sprawiają, że chwytanie i przenoszenie ładunków o dużych i niestandardowych gabarytach jest dużo łatwiejsze.
  • Wysięgniki – pozwalają na przemieszczanie palet, które znajdują się w stanie zawieszenia lub wymuszają na nas potrzebę podniesienia. Dzięki nim wózek może działać podobnie do żurawia. Przydają się m.in, do podnoszenia pni drzew i ich układania. W związku z tym najczęściej ich zastosowanie ma miejsce w tartakach,
  • Przedłużki do wideł – umożliwiają jednoczesne podnoszenie dwóch palet, co zwiększa tempo pracy.
  • Platformy robocze – służą do podnoszenia pracowników na duże wysokości.

Akcesoria do wózków widłowych – dlaczego warto?

Zastosowanie wszelkiego rodzaju akcesoriów do wózków widłowych, wymusza na nas ponowne przeszkolenie operatorów wózków. Bez znaczenia jest również to, że zostali oni przeszkoleni wcześniej na tym samym wózku, jeśli nie był on wyposażony w dodatkowy osprzęt.  Wynika to z faktu, że takie modernizacje wpływają na zmianę rozkładu ciężaru wózka. Warto mieć również w pamięci, że stosowanie osprzętu bez wymaganej wiedzy może prowadzić do wypadków oraz nadmiernej eksploatacji samego urządzenia. Tylko poprawnie użyty osprzęt może ułatwić pracę oraz zwiększyć przyszłe zyski.

źródło: lubritech.com.pl – regeneracja chłodnic

Continue Reading