Connect with us

Moda i styl

Wybierasz się na urlop? Koniecznie ubezpiecz swój telefon!

Published

on

zima telefon

Smartfon to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Czas urlopu stwarza wiele zagrożeń dla naszych urządzeń. Zalanie w czasie wypoczynku na plaży, uszkodzenie ekranu w zatłoczonych miejscach czy też kradzież telefonu w metrze – o tego typu sytuacje nietrudno. Należy pamiętać o tym, że smartfony to niejednokrotnie urządzenia o dużej wartości. Warto więc zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia telefonu, aby urlop upłynął nam spokojnie i bezstresowo.

Ubezpieczenie telefonu od kradzieży

Smartfony to urządzenia warte niejednokrotnie kilka tysięcy złotych. Nie dziwi więc fakt, że stanowią one łakomy kąsek dla złodziei i kieszonkowców. Urządzenie może zostać skradzione w różnych sytuacjach. Chwila nieuwagi i telefon zostawiony na ręczniku czy leżaku podczas plażowania może wpaść w ręce złodzieja. Podczas podróży niejednokrotnie podróżujemy zatłoczonymi środkami transportu, w których także możemy paść ofiarą kradzieży. Każdy z nas zna kogoś, kto wsiadł do metra z telefonem w kieszeni, a opuścił je już bez urządzenia.

Należy pamiętać, że kradzież telefonu to nie tylko utrata cennych notatek, kontaktów, czy też prywatnych wiadomości i zdjęć. Skradziony telefon skutecznie utrudnia także poruszanie się za granicą i wyszukiwanie przydatnych informacji. Warto więc zdecydować się na ubezpieczenie telefonu od kradzieży, aby w takiej sytuacji oszczędzić sobie dodatkowego stresu. Firmy ubezpieczające telefon od kradzieży zapewniają szybką i profesjonalną obsługę. Z reguły tuż po rozpatrzeniu kradzieży przypadki są natychmiastowo rozpatrywane.

Ubezpieczenie smartfona od uszkodzeń mechanicznych i zalania

Ubezpieczenie smartfona powinno obejmować również ochronę w przypadku uszkodzeń mechanicznych, takich jak stłuczenie ekranu. Podczas robienia zdjęć w zatłoczonych miejscach możemy zostać potrąceni, w wyniku czego telefon wysunie się z naszej dłoni i uderzy o asfalt czy kostkę brukową. Bardzo możliwe, że pomimo uszkodzenia telefon będzie jeszcze działał, jednak w większości przypadków naprawa telefonu okaże się nieunikniona. W czasie urlopu jesteśmy również narażeni na zalanie telefonu. Mogliśmy się o tym przekonać już w trakcie majówki – wiele zgłoszeń od osób ubezpieczonych dotyczyło właśnie zalania lub zatopienia telefonu.

Podsumowując, podczas urlopu możemy znaleźć się w różnego rodzaju sytuacjach, w których nasz telefon może ulec uszkodzeniu lub zostać skradziony. Warto rozważyć wykup odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, która będzie obejmowała zdarzenia również poza granicami naszego kraju, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

Continue Reading