Dieta PALEO uznaje, że warto powrócić do tradycyjnego, naturalnego żywienia. Autorzy diety przekonują, że dzięki niej można poprawić swoje samopoczucie oraz uchronić się przed chorobami cywilizacyjnymi. Jadłospis PALEO jest zdrowy, a przygotowane zgodnie z jej zasadami dania są pyszne! Odpowiednio zbilansowana dieta w naturalny sposób ogranicza też wieczorne podjadanie.
Dieta PALEO a poziom cukru we krwi
Dietę PALEO można stosować po to, by wyeliminować lub ograniczyć możliwość zachorowania na choroby cywilizacyjne, między innymi na cukrzycę. W typowej diecie głównym źródłem węglowodanów są zboża, ziemniaki, cukier, rośliny strączkowe, a więc wszystkie te rośliny, które człowiek nauczył się z czasem uprawiać. Ograniczenie lub wyeliminowanie tych produktów z diety pozwala na zmniejszenie spożycia szkodliwych węglowodanów, które z czasem mogą powodować cukrzycę, otyłość, a nawet chorobę Alzheimera.
Dieta PALEO nie jest typową dietą odchudzającą, jednak może przyczyniać się do spadku wagi – ograniczenie dawki węglowodanów powoduje przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Odpowiednio ułożony jadłospis PALEO pomaga natomiast ustabilizować poziom cukru we krwi przez całą dobę. To pozwala ograniczyć podjadanie pomiędzy posiłkami. W momencie gdy poziom cukru we krwi spada, człowiek szybko zaczyna odczuwać głód, co często kończy się sięganiem po niezdrowe przekąski, zwłaszcza wieczorem. Nie jest to ani zdrowe, ani korzystne dla naszej sylwetki. Spadek poziomu cukru we krwi wywołuje rozdrażnienie, zmęczenie i ogólny brak nastroju.
Dieta PALEO często sięga po produkty, które pozwalają uregulować poziom cukru we krwi. Warto wspomnieć choćby o kilku, tj. awokado, pestki dyni, szpinak, orzechy włoskie czy truskawki. Przestrzegając jadłospisu PALEO i zwracając uwagę na regularność posiłków, możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia napadów głodu.
Dobroczynna dieta PALEO
Dietę PALEO warto stosować, by czuć się zdrowo i zmniejszyć ryzyko wielu groźnych chorób cywilizacyjnych, związanych z nadmiarem węglowodanów i spożywaniem mocno przetworzonej żywności. Jadłospis można dostosować do potrzeb i możliwości każdego z nas.