Connect with us

Porady i ciekawostki

Kiedy iPhone się zawiesza – co możesz z tym zrobić?

Published

on

iPhone sie zawiesza

Zawieszający się iPhone może być z pewnością powodem do zmartwień dla niejednego posiadacza tego urządzenia. Z problemem upora się bez wątpienia profesjonalny serwis Apple w Warszawie, ale przed oddaniem swojego telefonu do naprawy warto spróbować kilku rozwiązań, które mogą poprawić jego płynność działania.

Zamknij zbędne aplikacje

Telefony od Apple są wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół. Podobnie wygląda kwestia systemu iOS, który cieszy się popularnością i uznaniem użytkowników ze względu na swoje dopracowanie i płynne działanie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nawet w najbardziej przemyślany software może napotkać pewne trudności, co odbije się na wydajności telefonu. Jeżeli iPhone łapie nagle zadyszkę, spróbuj zlikwidować działające w tle procesy. W tym celu na urządzeniach od generacji iPhone 10 wzwyż należy przesunąć palcem od dolnej krawędzi ekranu do jego środka, a następnie zamknąć ruchem do góry wszystkie działające aplikacje. W przypadku iPhone’a wyposażonego w home button wywołanie listy procesów następuje po dwukrotnym wciśnięciu przycisku Początek.

Zamknięcie procesów w tle nie pomaga – co dalej?

Jeżeli to rozwiązanie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, najlepiej wyłączyć i włączyć ponownie telefon. To z pozoru błahe działanie pomoże całkowicie zamknąć procesy w tle oraz przeczyści pamięć podręczną urządzenia, która wciąż może być w dużej części zajęta, mimo wcześniejszego zamknięcia aplikacji. W celu wykonania tak zwanego miękkiego resetu należy znaleźć na obudowie przycisk, który jest odpowiedzialny za wybudzanie ekranu. Po jego dłuższym przytrzymaniu na ekranie pojawi się panel, który pozwoli wyłączyć iPhone’a. Następnym krokiem jest ponowne wciśnięcie przycisku wybudzania ekranu. Po uruchomieniu, telefon powinien działać dużo płynniej. Powyższe działanie jest jednak możliwe jedynie w sytuacji, w której ekran oraz przyciski reagują na polecenia użytkownika. Jeżeli jednak urządzenie całkowicie odmówiło posłuszeństwa, można w takiej sytuacji spróbować wykonać hard reset sprzętu. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to raczej rozwiązanie ostateczne, którego nie należy powtarzać zbyt często.

Jak wykonać hard reset telefonu?

Wykonanie twardego resetu różni się w zależności od modelu iPhone’a:

  • iPhone 8 oraz nowsze modele – należy nacisnąć oraz puścić przycisk zwiększania głośności. Następnie wykonać to samo dla przycisku zmniejszania głośności. Na koniec producent każe przytrzymać klawisz włączania, aż do momentu ponownego uruchomienia się urządzenia.
  • iPhone 7– należy przytrzymać równocześnie przycisk boczny oraz przycisk zmniejszania głośności do momentu, w którym na ekranie pojawi się logo Apple.

W przypadku starszych modeli twardy reset wykonuje się na tej samej zasadzie co w iPhone 7 z taką różnicą, że zamiast przycisku bocznego należy przytrzymać home button, który znajduje się pod ekranem urządzenia.

Hard reset nie pomógł. Co dalej?

Jeżeli powyższe kroki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i telefon dalej nie działa prawidłowo, to najprawdopodobniej konieczna będzie wizyta w serwis iPhone’a. Oddanie urządzenia w ręce profesjonalistów może skutecznie poprawić jego działanie. W tym miejscu warto dodać, że diagnostyka iPhone’a często jest usługą darmową. Dopiero po szczegółowym określeniu problemu i fachowej wycenie usługi możemy zdecydować, czy chcemy oddać swój telefon do serwisu czy nie. Należy jednak pamiętać, że z niektórymi problemami nie poradzimy sobie sami, a skorzystanie z wiedzy oraz doświadczenia serwisantów pozwoli nam uniknąć niepotrzebnego kupna nowego telefonu.

Continue Reading