Connect with us

Dom i wnętrze

Projektujesz ogród? Sprawdź najnowocześniejsze rozwiązania

Published

on

projekt ogrodu

O wystrój domu dbamy z najwyższą starannością. Dlaczego zatem nie mielibyśmy poświęcić więcej uwagi na projektowanie ogrodu? Ta przestrzeń na świeżym powietrzu powinna być nie tylko praktyczna, ale też estetyczna. Aby ogród mógł cieszyć oko, warto zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami dekoracyjnymi.

Donice betonowe

Donice w ogrodzie mają pełnić funkcję nie tylko praktyczną, ale także dekoracyjną. Donica ogrodowa powinna być dopasowana do rośliny. Ten aspekt wpływa na jej wzrost oraz estetykę. O tym drugim decyduje w głównej mierze rodzaj i jakość użytego do stworzenia donicy materiału. Nowoczesną przestrzeń pełną zieleni doskonale dopełnią donice betonowe. Warszawa to miasto, w którym dostępny jest szeroki wybór rozwiązań. Dlaczego zdecydować się na beton? Donice te są ciężkie, dlatego nawet podczas silnego wiatru pozostaną na swoim miejscu. Nieregularna faktura betonu z porami sprawia, że posadzony w takiej donicy kwiat wygląda ciekawie. Donice betonowe udekorują każdy ogród. Można je dostać w wielu kształtach oraz kolorach. Ponadto, kupując donice betonowe a nie te wykonane z plastiku, robimy ukłon w kierunku czystszego środowiska.

Figurki ozdobne do ogrodu – jakie wybrać?

Ogród zazwyczaj jest pełen funkcjonalnych rzeczy, takich jak meble ogrodowe czy parasole. Jednak, aby móc poczuć się w nim jak w domu, warto zdecydować się na zakup dekoracji. Jakie ozdoby wybrać? Figurki ozdobne do ogrodu to świetny pomysł. Zazwyczaj wykonywane są z tworzyw sztucznych, metalu, kamienia lub betonu. Dobra figurka ozdobna do ogrodu to taka, która jest odporna na warunki atmosferyczne (promienie UV, opady deszczu i śniegu oraz ujemne temperatury). Najczęściej spotykane figurki ozdobne do ogrodu mają postać krasnala, ptaków, postaci mitologicznych, zwierząt leśnych czy grzybów. Za ich pomocą jesteśmy w stanie rozweselić każdą nudną przestrzeń; karykaturalne figurki zapewnią o poczuciu humoru właściciela. Natomiast motywy starożytne nadadzą gospodarzowi i jego przestrzeni powagi i elegancji. Figurki ozdobne do ogrodu będą się dobrze prezentowały się nie tylko na trawie czy tarasie. Można je ustawić przy oczku wodnym lub basenie.

Fontanny betonowe idealnym uzupełnieniem ogrodu

Jeśli właściciel zielonej przestrzeni potrzebuje bardziej widowiskowej ozdoby niż donice lub figurki, może zdecydować się na fontanny betonowe. Te dzięki podwyższonej konstrukcji będą dobrze widoczne już od wejścia do ogrodu. Czy może być coś lepszego niż relaksowanie się na świeżym powietrzu i słuchanie szumu wody? Absolutnie nie. Aby zaznać tej przyjemności, należy wybrać idealny model fontanny do naszego ogrodu. Oferowane fontanny różnią się od siebie liczbą pięter, wysokością a przede wszystkim sposobem, w jaki przepływa w nich woda. Woda może przelewać się pomiędzy piętrami, spływać strumieniem przypominającym wodospad lub rozpryskiwać się ku górze. Opcji jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Fontanny betonowe to praktyczne rozwiązanie, gdyż nie trzeba do nich doprowadzać wody. To wszystko za sprawą zamkniętego obiegu. Ponadto są trwałe i odporne. Nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych.

Udekorowanie ogrodu wcale nie wymaga dużej ilości pracy. Zakup pokaźnych donic wykonanych z solidnych materiałów będzie dobrym pomysłem. Figurki ozdobne do ogrodu również pozwolą nadać monotonnej przestrzeni ciekawszego wyglądu. Z kolei fontanny betonowe pozwolą zaznać błogiego odpoczynku przy szumie wody.

Continue Reading