Connect with us

Biznes i finanse

Dobry laptop do pracy kreatywnej – jakimi parametrami powinien się charakteryzować?

Published

on

Dobry laptop do pracy kreatywnej

Pracujesz kreatywnie? Cenisz sobie mobilność, ale jednocześnie potrzebujesz wydajnego, mocnego sprzętu, który udźwignie Twoje codzienne zadania? Niezależnie czy programujesz, edytujesz zdjęcia, montujesz filmy, tworzysz grafikę, czy po prostu używasz laptopa do pracy biurowej – nowy Dell XPS będzie świetnym wyborem. XPS to ultramobilny, lekki biznesowy ultrabook, który w niewielkim rozmiarze kryje potężną moc obliczeniową. Sprawdźmy, jakie możliwości oferuje nowy Dell XPS.

Procesor Intel Core i5 lub i7

Ultrabook Dell XPS jest dostępny w dwóch konfiguracjach procesora. Możesz wybierać pomiędzy czterordzeniowym Intelem Core i5 (taktowanie 3,6 GHz) a sześciordzeniowym Intelem Core i7 (taktowanie 2,6 GHz). Dzięki technologii Intel Turbo Boost Twój laptop będzie na co dzień używał mniejszej mocy, co przełoży się na dłuższą pracę baterii. W przypadku bardziej wymagających zadań możesz jednak liczyć na automatyczny boost, który zwiększy moc Twojego procesora nawet o kilkanaście procent. Procesory Intel Core dziesiątej generacji są wystarczające do obsługi programów graficznych, edytorów video czy środowisk programistycznych. Dobrze sprawdzą się również w przypadku gier, kiedy gdy będziesz mieć ochotę na odrobinę rozrywki.

Pamięć RAM DDR4

Możesz wybierać pomiędzy wersją z 8 GB pamięci RAM a taką z 16 GB. 8GB pamięci spokojnie wystarczy do pracy biurowej, programowania, a także mniej wymagających programów graficznych i obróbki video. W razie potrzeby, zawsze możesz wybrać mocniejszą wersję, z 16 GB pamięci RAM. W tej konfiguracji otrzymasz już naprawdę mocny sprzęt, który sprawnie obsłuży zarówno Wiedźmina III, jak i Photoshopa, Vegas Pro czy CorelDRAW.

Szybki dysk SSD

Nowy Dell XPS jest dostępny w kilku wersjach konfiguracji z szybkim dyskiem SSD. Najmniejsza dostępna pojemność to 256 GB, ale znajdziesz także zestawy z dyskami 512 GB i 1 TB. Duża pojemność pozwoli Ci mieć stały dostęp do Twoich danych. Jednocześnie, dzięki technologii SSD laptop uruchamia się bardzo szybko i już nigdy nie będziesz tracił czasu w pracy na czekanie, aż Twój sprzęt wystartuje i będzie gotowy do działania.

Karta graficzna

Producent oferuje dwie możliwości – zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics albo dedykowaną kartę NIDIA GeForce GTX 1650Ti z 5 GB GDDR5. Pierwsza konfiguracja będzie optymalna do pracy biurowej lub programowania. Drugą docenią graficy i gracze.

Matryca

Laptop dostępny jest w wersji mobilnej z 13-calową matrycą i w wersji domowego stanowiska pracy z 17-calową matrycą. Możesz także wybrać pomiędzy standardem FHD+ a UHD. Wyjątkowy, ostry jak brzytwa obraz w nowym Dellu XPS pozwoli Ci dostrzec każdy detal podczas pracy.

Czas pracy

Statystyki serwisu Benchmark.pl wskazują, że litowo-jonowe cztero- i sześciokomorowe baterie montowane w laptopach firmy Dell pozwalają na nieprzerwaną pracę od 3,5 h do nawet 10 h. Przy „normalnym” użytkowaniu sprzętu (tzn. podczas pracy biurowej), Twój Dell XPS wytrzyma nawet do 10 godzin bez ładowania.

Dell XPS to świetny biznesowy ultrabook. Jest pięknie zaprojektowany, doskonale sprawdza się jako elegancka wizytówka podczas spotkań firmowych. Jednocześnie jest lekki, mobilny i posiada mocną baterię, dzięki czemu możesz go ze sobą zabrać w delegację bez obawy o krótki czas pracy. Dla bardziej wymagających użytkowników Dell przygotował mocniejsze konfiguracje, wyposażone w silniejsze procesory, większą ilość pamięci RAM i dedykowane karty graficzne Nvidia. Dzięki temu 17-calowe wersje XPS-a dobrze sprawdzą się także jako domowe stacje robocze. Bez względu na to jaką wykonujesz pracę, Dell XPS będzie Twoim wiernym towarzyszem.

źródło: Grabthelap.com – sklep z laptopami Dell online

Continue Reading