O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Trasy rowerowe w Gąskach

Trasy rowerowe w Gąskach

Wypoczynek nad polskim morzem kojarzy się większości osób z błogim lenistwem na plaży, urozmaiconym, co najwyżej, moczeniem się w raczej chłodnych wodach Bałtyku. A przecież nadmorskie miejscowości dają możliwości dużo większych wrażeń niż przekręcanie się z pleców na brzuch, bądź też odwrotne. Można na przykład wybrać się nad morze z rowerem (lub też wypożyczyć go na miejscu – niemal we wszystkich miejscowościach działa, chociaż jedna wypożyczalnia rowerów) i aktywnie spędzić urlop, poznając przy okazji moc ciekawych miejsc, znajdujących się w zasięgu wycieczki rowerowej. Jeśli zdecydujemy się na takie spędzenie wczasów, warto dobrze wybrać bazę wypadową, tak aby mieć sporo możliwych tras do wyboru. Dobrym miejscem pod tym względem są na pewno Gąski, wioska leżąca około 10 km na zachód od Mielna.

Gąski poza sporą liczbą ciekawych tras, na które można stąd wyruszyć, dysponują też kilkoma wypożyczalniami sprzętu rowerowego. Ponadto kwatery czy pokoje w Gąskach (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,gaski,0.html) są tańszą alternatywą dla dość drogich kwater w bardziej znanym Mielnie.

Oto przykładowe możliwości tras, na które wyruszyć można z Gąsek.

Wyruszamy kierując się na wschód, po drodze mijamy Sarbinowo, Chłopy, Mielenko, Mielno. W Mielnie odbijamy na południe, jedziemy przez takie miejscowości jak: Strzeżenicę, Mścicie, Stoisław, następnie odbijamy lekko na zachód, jedziemy przez Dobre, Dobre Małe, Popowo i Wierzchomino. Tu zaczynamy jechać w kierunku północnym, mijając po drodze Dobrzycę, Ujazd, Borkowice, Śmiechów, Kładno, Pleśnię i znowu jesteśmy w Gąskach. Trasa ma długość około 45 km, jest trasą łatwą, prowadzi w całości przez drogi asfaltowe bądź żwirowe.

Trasę tę można wydłużyć, to znaczy będąc w Strzeżenicy, nie odbić na zachód, a pojechać dalej na południe, przez miejscowości: Mścice, Stare Bielice, Tatów – i tu dopiero zacząć kierować się na zachód, przez Gniazdowo, Cieszyn, Parnowo, Wierzchomino, Dobrzyce, Strzepowo, Strachomino. W Strachominie należy zacząć kierować się na północ przez Łopienicę, Łasin Koszaliński, a dalej już zgodnie z wcześniejszą trasą. Ta trasa ma długość 71 km i jest trochę trudniejsza. Prowadzi zarówno przez drogi utwardzone, jak i nie utwardzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>