O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Szczecin na sportowo

Szczecin na sportowo

Miasto jakim jest Szczecin nie jest typowo sportowe. Jednak to nie oznacza, że nie ma w nim rozwiniętej w tej dziedzinie infrastruktury. W dobie dużej mody na "ruch", metropolia również prócz dobrze zorganizowanej bazy noclegowej (zobacz na Meteorze) dla turystów oraz dużej ilości hoteli i restauracji zorganizowała i wybudowała kilka wartych uwagi obiektów sportowych. Wartych dla fanów sportu i zachęcających dla tych, którzy nadal są niezdecydowani. Te obiekty na pewno pomogą podjąć słuszną decyzje o wyborze dziedziny ćwiczeń.

Miasto może pochwalić się kilkoma imponującymi inwestycjami – jedną z największych jest Stadion Miejski. Jest to niewątpliwie i bezdyskusyjnie wizytówka aktywnego Szczecina. Duży obiekt, w którym odbywają się mecze ligowe i spotkania międzynarodowe. Cel dużo kosztował, tak więc sporo kosztuje jego utrzymanie – nie jest to jednak problem. Kiedy nie ma imprez współzawodnictwa, stadion zarabia na siebie wynajmując swoją powierzchnię na koncerty czy festiwale.

Drugim bardzo popularnym i dostępnym dla wszystkich obiektem jest Stadion Lekkoatletyczny – tutaj odbywają się zawody w tej dziedzinie na skalę ogólnopolską. Podobnie jak stadion miejski ten również zarabia na siebie. Szczecin nie jest wyrafinowany pod względem sportu, jednak nie można mu odmówić dbałości o ten aspekt – przynajmniej na zadowalającym poziomie. Każdy kto chce, bez problemu może tu uprawiać daną dziedzinę treningów. Warto podkreślić, że dużo szczecińskich noclegów i hoteli zwłaszcza tych z wyższej półki mają w swoim zanadrzu małe obiekty takie jak boiska czy korty tenisowe.

Najstarszym miejscem tej kategorii w mieście jest tor kolarski, który powstał w latach 30-tych. Każdy chyba słyszał o flagowej drużynie piłkarskiej Pogoń Szczecin – nie jest ona oczywiście mistrzem Polski, jednak dobrze radzi sobie w zmaganiach ligowych. To samo dotyczy drużyny siatkówki Bałtyk Szczecin. Miasto dba o to aby promować zdrowy styl życia wśród młodzieży, dlatego też przy większości szkół znajdują się Orliki i organizowane są zgrupowania, spotkania i obozy.

Jeżeli chodzi o bardziej wyrafinowaną gimnastykę to w mieście działa Aeroklub – samoloty, spadochrony i paralotnie to codzienność dla fanów tego bardzo emocjonującego przedsięwzięcia. Należy docenić władze za to, że dbają o przyzwoity poziom sportu oraz obiekty i ścieżki rowerowe dla turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>