O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Symbol i serce Darłowa

Symbol i serce Darłowa

Kiedy w jakimś mieście jest miejsce, w którym zbiera się duża ilość turystów i młodzieży – można uznać to za komercyjny sukces. Często jednak bywa tak, że pierwotne zamysły były zupełnie inne – miejsce miało być symbolem, miejscem spotkań i ośrodkiem kultury, a kwestie finansowe miały być pozostawione na dalszym planie. Jednak obecnie żyjemy w czasach, w których nie do końca się to sprawdza.

Jeżeli coś jest charakterystyczne i skupia przy sobie dużą ilość osób to zostanie to pokochane lub znienawidzone. Stare Miasto Darłowa to miejsce, którego nie można nie pokochać. Mimo, że nie jest to coś pokroju Krakowskiego Rynku to jednak ma w sobie coś, co przyciąga każdego wakacyjnego dnia setki osób. Nic więc dziwnego, że zostało to szybko zauważone i równie szybko pojawiły się w pobliżu znakomite Darłowskie pensjonaty oraz przede wszystkim różnorodne restauracje i puby.

Jeżeli chodzi o Stare Miasto to musimy koniecznie przespacerować się kawałek od plaży, ponieważ te dwa miejsca dzielą ponad trzy kilometry. Samo miasto jest bardzo zadbane mimo, że historia i klęski żywiołowe nie oszczędzały tego regionu. Mamy tutaj piękny ratusz, który jest sercem tego miejsca. Kamieniczki znajdujące się tu zostały wybudowane w stylu renesansowym z domieszką lekkich meandrów klasyki. Obecnie kamienice to również prywatne mieszkania, ale większość z racji swojego "strategicznego" położenia zostało przerobionych na kawiarnie i restauracje.

A skąd wzięła się starówka? Kiedyś była to główna ulica miasta – miejsce, gdzie tętnił życiem handel i transport. Później został on zaadaptowany na miejsce turystyczne i jedną z najciekawszych atrakcji w Darłowie. Jest tutaj również nieduża fontanna. Miejsce to odwiedzają rodzice z dziećmi, a wieczorami rynek zmienia swoją twarz – są tutaj grane małe koncerty. Przychodzi na nie bardzo dużo młodzieży i studentów. Praktycznie można nie opuszczać tego miejsca do samego rana. To jedna z niewielu starych rzeczy, które cieszą się taką popularnością wśród młodych ludzi – klimat, atmosfera i swoboda – to synonimy Darłowa, które jest miastem dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>