O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Studnia i park z Bielsko-Białej

Studnia i park z Bielsko-Białej

Atrakcji w tej miejscowości jest bardzo wiele. Tak naprawdę podczas krótkiego urlopu braknie nam czasu na to, aby zobaczyć wszystko, co jest warte uwagi. Warto wyruszyć w stronę miejscowego starego rynku, gdzie znajduje się sporej wielkości kamienna studnia. Szacuje się, że pochodzić może ona nawet z XVII wieku. O czym warto wspomnieć, studnia ta została odkryta całkiem niedawno. Miało to miejsce w roku 1997. Podczas przeprowadzanych prac archeologicznych została ona zauważona. Jest zbudowana z dużych kamieni rzecznych. Miała dosyć ważną funkcję, ponieważ jej celem było zaopatrywanie mieszkańców w wodę, a także wszystkich tych, którzy przyjeżdżali tutaj handlować. Z ciekawostek warto wiedzieć, że obok studni został odkryty wodociąg miejski, który pochodzi z okolic XVIII-XIX wieku. Jest to spora atrakcja starego rynku w Bielsko-Białej.

Nie można również nie zobaczyć parku ratuszowego, gdzie znajduje się głaz narzutowy. Park ten istnieje od około 1897 roku, a jego powierzchnia to 9800 metrów kwadratowych. Został założony przez Towarzystwo Upiększania Miasta. Były to jedyne tereny, w których można było podziwiać zieleń, przynajmniej w tej okolicy. Sporą atrakcją tego miejsca jest wspomniany głaz narzutowy. Pochodzi on według szacunków z epoki lodowcowej. Został odnaleziony i umieszczony w roku 1908. Swego czasu dochodziło tu do wielu nieporozumień i kłótni związanych z terenem parku. Planowano wybudować wielki apartamentowiec, na szczęście do tego nie doszło, dzięki czemu możemy cieszyć się widokiem przepięknej zieleni.

Bielsko-Biała to atrakcyjna pod względem turystycznym miejscowość. Jeśli nie mamy pomysłu na wypoczynek, to jak najbardziej warto przyjechać właśnie tutaj. Poznamy i odkryjemy sporo ciekawych miejsc, których nie można ominąć. Rezerwacja nie powinna być zbyt dużym kłopotem. Nie będzie problemu, jeśli znajdziemy nocleg wcześniej, ponieważ baza jest spora, jednak chętnych wielu. Bielsko Biała to dobra jakość, cena na akceptowalnym poziomie i ogromny wybór pomiędzy hotelami, pensjonatami i innymi ofertami. Jeśli tylko mamy czas i ochotę, to warto tutaj przyjechać! Nikt nie powinien poczuć się zawiedziony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>