O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Ścieżka zdrowia – aktywny wypoczynek w Dźwirzynie

Ścieżka zdrowia – aktywny wypoczynek w Dźwirzynie

Nie wszystkie polskie nadmorskie miejscowości są znane w takim stopniu w jakim powinny. Wiele z nich, choć posiada doskonałą lokalizację, dobrze rozbudowaną bazę noclegową i nie mniejszą bazę gastronomiczną, nawet nie jest zauważana. Dzieje się tak ponieważ, często te małe miejscowości znajdują się w cieniu większych, popularnych od dziesiątek lat kurortów. W starciu z gigantami turystyki nie mają szans. Tak właśnie wygląda sytuacja w północno – zachodniej części Polski.

Zaledwie dziesięć kilometrów od Kołobrzegu znajduje się (zobacz: Dźwirzyno) . Jest to mała, bo licząca niecały tysiąc mieszkańców wieś. Nie jest doceniana, a szkoda, bo posiada wszystko czego wymaga się od nadmorskiego kurortu. Planując urlop w jakimkolwiek miejscu warto go zaplanować aktywnie. Dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia będzie to idealna odskocznia, która pozwoli im się zrelaksować. Dla osób, dla których sport jest ważny, pozwoli to nie przerywać ćwiczeń i utrzymać dobrą kondycję. Dla tych, którzy swoją przygodę ze sportem dopiero chcę rozpocząć, urlop może stać się przełomowym momentem – nie zawsze przecież warto czekać do nowego roku. Miejsce inne, niż to gdzie mieszkamy również powinno pomóc. W wielu hotelach znajduje się siłownia albo klub fitness, jednak ćwiczeń na świeżym powietrzu nie zastąpi nic. W popularnych i często odwiedzanych kurortach zwłaszcza okresie letnim ciężko o przysłowiowy kawałek wolnego miejsca. Na większości szlaków turystycznych zawsze ktoś jest, co czasem może utrudniać ćwiczenia.

Inaczej wygląda sytuacja w Dźwirzynie. Jest to miejsce, w którym zawsze panuje spokój i nawet w szczycie sezonu nie spotkamy tutaj tłumów. Dodatkowo znajduje się tutaj specjalnie przygotowana ścieżka zdrowia. Biegnie ona wzdłuż plaży poprzez zacieniony lasek. Nie jest to propozycja przeznaczona tylko dla biegaczy. Na ponad półtora kilometrowej trasie znajdują się przyrządy do ćwiczeń rekreacyjnych. Nie zabrakło tu orbitreka, drabinki, popularnego wioślarza a nawet rowerka. Pomijając sportowe przeznaczenie, ścieżka ze względu na swoje położenie może stać się miejscem spacerów. Malownicza dróżka wśród lasów i wydm to atrakcja sama w sobie. Najbliżej ścieżki zdrowia znajduje się pensjonat Muszelka (patrz: kwatery do spania w Dźwirzynie). Niedaleko, na tej samej ulicy umieszczono ośrodek wypoczynkowy Oliwia oraz hotel Akces Medical SPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>