O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Rusinowo – pamiątki kulturalne godne zobaczenia

Rusinowo – pamiątki kulturalne godne zobaczenia

Osoby wybierające się nad Bałtyk, zazwyczaj rezerwują noclegi w ulubionym kurorcie (np. Noclegi Rusinowo – rezerwacje). Chociaż rzeczywiście, nie jest to żadna reguła, której należy się sztywno trzymać. Mianowicie, niektórzy wczasowicze również bardzo lubią eksperymentować z nowymi miejscami. W takim razie doskonałym pomysłem okażą się na pewno wczasy w Rusinowie. Jest to co prawda niewielka wioska znajdująca się w województwie zachodniopomorskim, ale chociaż mamy pewność, że tutejsza baza noclegowa jest naprawdę bardzo mocno rozwinięta.

Oczywiście, korzystamy z możliwości, jakie daje nam ta fantastyczna lokalizacja. Plażowanie i kąpiele w Morzu Bałtyckim, to jedne z najczęstszych zajęć, na jakie decydują się wczasowicze przebywający w Rusinowie. Jednak warto również poświęcić nieco swojego czasu na zwiedzanie tutejszych oraz okolicznych zabytków. W pierwszej kolejności warto wybrać się do tutejszego kościoła, ponieważ rzeczywiście znajduje się tutaj zabytkowy cmentarz, na którym spotkamy grobowiec megalityczny. Miejsce na pewno wydaje się być bardzo tajemnicze, szczególnie jeśli uświadomimy sobie, że tutaj byli pochowani jedni z pierwszych mieszkańców Rusinowa. Z racji tego, że kurort nie zalicza się do zbyt okazałych, nie znajdziemy w nim już więcej ciekawych zabytków. Dlatego warto już na samym początku nastawić się jednocześnie na zwiedzanie okolic.

W poszukiwaniu zabytkowych miejsc, można wybrać się do kolejnej, sąsiedniej wioski o nazwie Nacmierz. Ponieważ właśnie tutaj będziemy mieli okazję podziwiać dwór, pochodzący z czasów około XVIII wieku. Budynek był sukcesywnie rozbudowywany w kolejnych latach swojego istnienia. Poszukując starych domów rybackich, wyróżniających się konstrukcją szachulcową, warto w tym celu wybrać się do Jarosławca. Właśnie tutaj z powodzeniem znajdziemy kilka takich obiektów, które pochodzą mniej więcej z XIX wieku. Będąc już w tym kurorcie, można odwiedzić również tutejszą galerię obrazów Wandy Janowicz. Ponieważ wyróżniają się one niesamowitą fakturą, z tego względu, iż zostały wykonanie innowacyjną techniką opartą o zmieszanie farb wraz z nadmorskim piaskiem. Jest to doskonała propozycja dla osób, które chcą znaleźć niecodzienne dzieła sztuki. Takich miejsc godnych zobaczenia, jest zdecydowanie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>