O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Podhalański klimat w Kościelisku

Podhalański klimat w Kościelisku

Kto z nas nie słyszał o zachwycających atrakcjach dostępnych w województwie małopolskim, które tylko czekają na przybyłych w te rejony turystów. Znajdzie się tu coś zarówno dla amatorów nadzwyczajnych widoków, czystego powietrza, osób kochających góry, jak i dla tych, którzy pragną zwiedzić kilka ciekawych miejsc w tych okolicach. Wybierając się do Kościeliska z pewnością będziemy mieć okazję poczuć jedyny w swoim rodzaju, podhalański klimat. Dzięki dużej ilości turystycznych serwisów każdy ma możliwość w szybki i niezwykle przejrzysty sposób odnaleźć noclegi w Kościelisku na każdą kieszeń. Przygotowane tam oferty są na bardzo zróżnicowanym poziomie.

Kościelisko bez wątpienia jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w tym rejonie Polski. Tu można poczuć, czym tak naprawdę jest halny! Istnieje możliwość wpatrywania się godzinami w Giewont, który jest tu niezwykle widoczny lub też można posłuchać prawdziwej góralskiej muzyki na żywo. Ta niezwykle malownicza wioska łączy Tatry oraz powiązaną z nimi rekreację oraz turystykę, a także wciąż pełną życia tutejszą kulturę. W miejscu tym podziwiać możemy wspaniałe, klimatyczne domostwa, w których jeszcze po dziś dzień widoczna jest atmosfera i klimat dawnych lat. Mieszkający tu ludzie nadal trudnią się tworzeniem i wyszywaniem wspaniałych góralskich strojów w postaci chociażby: spódnic, gorsetów, koszul. W ich warsztatach powstają natomiast jedyne w swoim rodzaju kuchenne krzesła, czy też drewniane kredensy. Nieważne czy tworzą ubiór czy też wspaniałe meble, we wszystko, co robią wkładają całe swoje serce i na każdym kroku starają się przemycić, choć trochę z kultury i tradycji tego regionu. W miejscu tym z pewnością też znajdziemy coś dla siebie, jeśli chodzi o strefę kulinarną. Funkcjonuje tu bowiem wiele wspaniałych restauracji, gdzie każdy z właścicieli będzie nas chciał ugościć w możliwie jak najlepszy sposób. Będziemy mogli skosztować nie tylko wspaniałych regionalnych potraw, ale także z pewnością znajdziemy tez w okolicy kilka miejsc, w których zjemy prawdziwy domowy obiad. Wybierając się w te rejony w sezonie zimowym będziemy mogli skorzystać także z niebywałej atrakcji, jaką jest kulig. Z pewnością dostarczy on nie małej dawki radości, nie tylko najmłodszym.

One comment on “Podhalański klimat w Kościelisku”

  1. Byłem raz w Kościelisku, ale większe wrażenie robi na mnie jednak samo Zakopane. Choć Kościelisko też jest ładne – to trzeba przyznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>