O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Po jesienne dary do Borska

Po jesienne dary do Borska

Położony w Borach Tucholskich, w samym centrum Kaszub – Borsk, jest doskonałym miejscem całorocznego odpoczynku. To malutka miejscowość licząca niewiele ponad 170 mieszkańców, przyjazna zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla par czy singli. W sezonie wakacyjnym zabawy nad jeziorem i korzystanie z uroków sportów wodnych to wspaniała przygoda. Nie należy jednak zapominać o tym ośrodku przez pozostałe pory roku. Zalet wyjazdów po zakończonym sezonie letnim jest wiele. Przede wszystkim dużo łatwiej znaleźć zakwaterowanie w dogodnym dla nas terminie. Oferowana baza noclegowa w Borsku jest dosyć zróżnicowana, a w lipcu lub w sierpniu może nie być takiego wyboru. Dodatkowo po najwyższym sezonie turystycznym ceny są niższe, więc jeśli nie zależy nam na urlopie latem, budżet domowy ma szansę się mniej nadwyrężyć. Rezerwacji można dokonać przez internet, wpisując w wyszukiwarkę hasło: "meteor noclegi Borsk". Niezaprzeczalnym za to atutem będzie brak tłoku i więcej ciszy, a atrakcji nie zabraknie.

We wrześniu, a nawet w październiku pogoda bywa bardzo łaskawa. Ostatnie promyki słońca pozwolą wygrzać się na plaży lub skorzystać z kajaków i żaglówek, aby móc podziwiać widoki okolicy z perspektywy jeziora. Jest to również doskonały czas na spacery czy jazdę rowerem, nie mówiąc o pozytywnym wpływie na zdrowie, jaki przynoszą rzesze drzew. Sąsiedztwo Borów Tucholskich zapewnia dodatkowo jeszcze jedną atrakcję – okoliczne lasy są prawdziwym rajem dla grzybiarzy, a występujących tu grzybów jest ponad pięćset gatunków. Nie wszystkie co prawda są jadalne, ale tych pożądanych przez nas nie zabraknie. Znajdziemy tu na pewno kilka odmian pieczarki i maślaka. W lesie bez trudu odnajdziemy opieńki. Amatorzy koźlarza, gołąbków, gąsek czy popularnych podgrzybków również się nie zawiodą. Występuje tu także upragniony przez zbieraczy borowik szlachetny. Zdobytą wcześniej wiedzę teoretyczną z przyjemnością będzie można wykorzystać teraz w praktyce – uwaga jednak, by nie zbierać grzybów samemu, jeśli jest się początkującym grzybiarzem. Łatwo jest się bowiem pomylić i zmienić przyjemny wyjazd w prawdziwy koszmar, nie mówiąc już o utracie zdrowia. Jednak gdy skorzystamy z pomocy osoby doświadczonej, zdołamy się wiele nauczyć, a przyswojoną wiedzę wykorzystywać będziemy przy następnym, leśnym wyjeździe i przekazywać dalej. Po takim urlopie wrócimy wypoczęci, a przy okazji porządnie zaopatrzymy swoją spiżarnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>