O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Oryginalne miejsce na urlop – Zaniemyśl

Oryginalne miejsce na urlop – Zaniemyśl

Idealne miejsce na urlop? Dlaczego nie Zaniemyśl? To coś zupełnie innego, wyjątkowego niż już utarte schematy spędzania swojego czasu nad morzem, w górach czy na Mazurach. Często decydujemy się wybrać w te rejony zapominając, że także inne części naszego kraju mogą być równie pasjonujące. Do zdecydowanie mało docenianych obszarów należy na przykład Wielkopolska – kraina rdzennie słowiańska, miejsce starodawnych kultów, dożynek, związane ściśle z historią Polski. Właśnie taki Zaniemyśl może być świetną odskocznią, innowacją dla Twoich planów urlopowych. Zdecydowanie powinieneś rozważyć spędzenie tam swojego cennego wypoczynku.

Wieś ta jest interesująca ze względu na swoją historię, jak i położenie. Krajobrazy również są przepiękne, takich nie zobaczysz nigdzie indziej. Ale po kolei. Przede wszystkim, Zaniemyśl położony jest w województwie wielkopolskim, nie tak daleko od Poznania. Ciekawa nazwa kojarzy się z typowo słowiańskim nazewnictwem, natomiast od samego początku jej istnienia znana była jako Niezamyśl. Początkowo Zaniemyśl był miastem – i prawa miejskie utrzymywał aż do XIX wieku. Dziś jest wsią, za to bardzo malowniczą i polecaną na urlop. Ponad dwa tysiące mieszkańców utrzymuje się tutaj między innymi z rozwoju turystyki.

Baza noclegowa przygotowywana dla turystów jest jednym z większych wyzwań, ale z roku na rok przybywają tutaj nowe miejsca, więc naprawdę warto rozejrzeć się przez internet za korzystnymi ofertami (meteor-turystyka.pl/noclegi,zaniemysl,0.html). Noclegi w Zaniemyślu to nie jedyna rzecz, która ma tutaj ogromne plusy – cena zakwaterowania jest stosunkowo niska na tle ogólnej ceny noclegów w poszczególnych rejonach Polski.

Atrakcji tutaj nie brakuje. Warto wybrać się nad Jezioro Raczyńskie. Promem w okresie letnim można popłynąć na Wyspę Edwarda. Z nią wiąże się smutna historia – jeden z jej zarządców w XIX wieku, Edward Raczyński, od którego wyspa przybrała swoje imię, popełnił tutaj samobójstwo. Dlaczego tak się stało? Dowiesz się bez wątpienia, przebywając na tej wyspie. W okolicy jest też cały ogrom zamków, pałaców i innych tego typu zabytków, zachowanych w wyjątkowo dobrym stanie. Wybierając się do Zaniemyśla, masz dobrą bazę wypadową, która umożliwi Ci poznanie również innych, najbliższych tej miejscowości rejonów Wielkopolski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>