O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Na wczasy do Muszyny

Na wczasy do Muszyny

Muszyna to miejscowość o charakterze turystyczno – wypoczynkowym, położona u stóp pasma Jaworzyny Krynickiej. Ukształtowanie terenu stwarza warunki dogodne do górskich wypraw i rekreacyjnych spacerów. Miasto jest także kurortem uzdrowiskowym – jego bogactwem są zasoby cennych wód mineralnych. Leczniczy klimat i czyste powietrze to czynniki sprzyjające funkcjonowaniu sanatoriów i ośrodków wypoczynkowych.

Do Muszyny warto przyjechać ze względu na malownicze położenie w Dolinie Popradu. Z górskich szlaków rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na szczyty Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Miejscowość jest wprost wymarzoną bazą wypadową dla osób, które pojęcie wypoczynku wiążą z poznawaniem regionu, przemierzaniem widokowych tras i podziwianiem piękna natury. Muszyna jest równocześnie miastem o niepowtarzalnych walorach estetycznych. Turyści mogą odpocząć wśród zacienionych parków i doskonale utrzymanej zieleni miejskiej. W obraz uzdrowiska wpisują się kolorowe klomby kwiatowe, które przyczyniają się do kreowania radosnej, przyjaznej atmosfery. Na obszarze kurortu zlokalizowane są pijalnie wód mineralnych, w których goście mają możliwość bezpłatnej degustacji tych naturalnych substancji leczniczych. Odwiedzający Muszynę mogą liczyć na dostępność różnorodnych form rozrywki. Co roku w okresie urlopowym organizowane są imprezy kulturalne, takie jak koncerty, spektakle teatralne czy wystawy sztuki. Miasto posiada interesującą historię, czego dowodem są liczne zabytki architektoniczne. Wiele spośród ważnych obiektów przetrwało do dziś, część z nich została udostępniona do zwiedzania. Są to miejsca warte poznania, stanowiące wizytówkę uzdrowiska. Zwolennicy turystyki rowerowej z pewnością docenią walory krajobrazowe Turystycznej Pętli Muszyńskiej. Trasa prowadzi przez najpiękniejsze zakątki regionu i została zaprojektowana w ten sposób, by umożliwić komfortowe przebycie jej na dwóch kółkach. Pętla jest jedną z wielu propozycji wycieczek rowerowych, jakie można odbyć przebywając w Muszynie.

Ogromnym atutem miejscowości jest łatwość znalezienia w Muszynie noclegów o dobrym standardzie. Ze względu na obecność wód mineralnych, na terenie miasta znajdują się sanatoria oraz ośrodki wczasowe. Na spragnionych bliskości natury czekają również kwatery prywatne, pensjonaty i klimatyczne wille. Dzięki dostępności dużej liczby pokoi, turyści bez problemu znajdą nocleg, który będzie odpowiadał ich preferencjom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>