O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Muzeum w Częstochowie

Muzeum w Częstochowie

Będąc w Częstochowie warto się zagłębić i bliżej poznać eksponaty Muzeum Częstochowskiego. Główną siedzibę muzeum stanowi częstochowski ratusz wraz odwachem. To tutaj znajduje się również główna część eksponatów. Jednak w skład obiektów wystawienniczych wchodzą również ekspozycje zewnętrzne, jak na przykład Muzeum Górnictwa Rud Żelaza. Muzeum to dysponuje wystawą narzędzi górniczych oraz możliwością poznania historii wyrobiska. Muzeum to znajduje się w Parku im. Stanisława Staszica {Wikipedia.org} w Częstochowie, a powstało ono z inicjatywy środowisk górniczych na początku dwudziestego wieku. Jest to niewątpliwie bardzo ważne miejsce ze względów historycznych. Stanowi ono bowiem poświadczenie życia społecznego danego regionu.

Kolejną zewnętrzną ekspozycją Muzeum Częstochowskiego jest Rezerwat Archeologiczny Kultury Łużyckiej w Częstochowie. Jest to niewątpliwie gratka dla historyków i miłośników archeologii. Znajdują się tutaj bowiem szczątki kości oraz narzędzia codziennego użytku zamieszkujących te rejony plemion. Wśród wystaw zewnętrznych jest również Muzeum Haliny Poświatowskiej. Ta pochodząca z Częstochowy, znana nie tylko w Polsce ale i na świecie poetka, zasłynęła światowej klasy dziełami literackimi, które możemy oglądać w muzeum w towarzystwie rozlicznych pamiątek po pisarce.

Galeria Malarstwa i Rzeźby XIX i XX wieku to z kolei zewnętrzna wystawa sztuki – znajdują się tutaj dzieła wybitnych malarzy i artystów tworzących na przełomie wieków.

Galeria Dobrej Sztuki i Zagroda Włościańska to natomiast mniej znane ekspozycje, niemniej jednak warte poznania i refleksji.

Wszystkie powyższe wystawy wchodzą w skład jednego Muzeum Częstochowskiego i są jego integralnymi elementami, dlatego odwiedzając miasto warto zwiedzić je wszystkie. Ponieważ muzeum obejmuje miejsca znajdujące się poza jego główną siedzibą w Częstochowie, warto zatrzymać się tu na dłużej, aby poznać i zwiedzić je wszystkie. Tutejsza baza noclegowa {Meteor-Turystyka.pl} jest gotowa na każdą ilość przyjezdnych o każdej porze roku – przybywają tutaj bowiem całe masy pielgrzymów, którym zapewnia ona każdorazowo noclegi. Częstochowa jest bowiem miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów z całego kraju, ale i spoza jego granic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>