O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Mazurskie jeziora na wakacje

Mazurskie jeziora na wakacje

Mazury, zwane Krainą Tysiąca Jezior, to duża i piękna kraina historyczna, która każdego roku przyciąga wielu turystów. Mogą oni tutaj uprawiać sporty wodne na jednym z wielu jezior, a mogą też podziwiać piękne zabytki w którymś z mazurskich miasteczek. By dobrze wczuć się w klimat tych stron najlepiej zostać tu na dłużej. Mazurskie noclegi (www) oferują nam pobyt w obiektach bardzo zróżnicowanych, jak hotele, pensjonaty, hostele, schroniska, ośrodki wczasowe i prywatne kwatery. Baza noclegowa najbardziej rozwinięta jest w Olsztynie, Ełku czy Mrągowie, ale dobre i tanie noclegi znajdziemy także w Mikołajkach czy Giżycku.

Na Mazurach wiele jest jezior, ale niektóre z nich są znane mniej, a niektóre bardziej. Jezioro Mamry należy bez wątpienia do tych bardziej popularnych. Jest to drugie pod względem wielkości jezioro w Polsce. Tak naprawdę składa się z 6 połączonych ze sobą jezior, które łącznie mają powierzchnię przekraczającą 100 kilometrów kwadratowych. Dużą atrakcją jeziora są liczne wyspy, które częściowo objęte są ochroną. Największą wyspą jeziora i przy okazji największą na Mazurach jest wyspa Upałty (www). Jest ona również pod ochroną, ale udostępniono na niej trasę turystyczną, na której oglądać można m.in. bunkry z czasów II wojny światowej.

Największym jeziorem w Polsce są Śniardwy. Jest ono nazywane często mazurskim morzem, cały akwen zajmuje powierzchnię przekraczającą 11 tysięcy hektarów. Tutaj także znajdują się wyspy, gdzie oglądać można m.in. resztki XVIII-wiecznej twierdzy. Ze względu na swoją powierzchnię jezioro to jest trudne do żeglowania, co paradoksalnie jest powodem jego popularności. Wokół jeziora Śniardwy działa bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna – wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wczasowe i baza gastronomiczna.

Innym ciekawym miejscem jest Jezioro Domowe Duże. Położone jest ono w Szczytnie. W okolicy znajduje się miejska plaża, boiska do gry w siatkówkę, plac zabaw oraz molo. A to wszystko niedaleko zamku w Szczytnie.

Jednym z popularnych jezior jest także Niegocin. Położone jest ono między Giżyckiem, Rydzewem oraz Grajewem. Głębokość jeziora dochodzi do 39 metrów, a powierzchnia akwenu to ponad 2000 hektarów. Znajdują się tu plaże, strzeżone kąpieliska oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Znanym jeziorem jest także Hańcza. Jest to najgłębsze jezioro w Polsce – dno sięga tu aż 113 metrów według najnowszych pomiarów. Jest to ulubione miejsce miłośników nurkowania, ale każdy turysta będzie zadowolony z wizyty nad tym pięknym jeziorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>