O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Ustroń to położone w województwie śląskim miasto, do którego zarówno latem, jak i zimą przybywa wielu turystów pragnących nie tylko wypocząć, ale również spędzić miło czas zwiedzając okoliczne atrakcje. Pomimo tego, że Ustroń nie jest bardzo dużym miastem, to jednak można tutaj znaleźć wiele ciekawych miejsc, dzięki którym wakacyjny odpoczynek z pewnością będzie udany.

Decydując się na wyjazd do Ustronia warto wcześniej zorientować się, jak wygląda tutejsza baza noclegowa, gdyż zarówno latem, jak i zimą do miejscowości przybywa wielu turystów, a więc znalezienie wolnego pokoju może być bardzo trudne. Jeśli chodzi o noclegi, to w mieście znajduje się wiele ośrodków wczasowych, pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych, dzięki czemu każda osoba z pewnością znajdzie coś dla siebie. Warto jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji, gdyż jazda w ciemno może być bardzo ryzykowna. Najszybciej skorzystać z Internetu, gdzie nocleg znajdziemy za pomocą hasła „noclegi Ustroń”.

Wracając jednak do Ustronia oraz tego, co ma do zaoferowania to miasto, należy wspomnieć przede wszystkim o Leśnym Parku Niespodzianek, w którym zarówno dorośli, jak i dzieci mogą spędzić miło czas. Park ten jest dosyć nietypowym Ogrodem Zoologicznym, w którym można nie tylko oglądać znajdujące się tam zwierzęta, ale również dotykać je i karmić, gdyż większość zwierząt swobodnie porusza się po całym terenie.

W Leśnym Parku Niespodzianek można zobaczyć praktycznie wszystkie zwierzęta, które występują w polskich lasach, czyli np. sarny, jelenie, żubry czy też dziki. Dosyć ciekawą atrakcją są drapieżne ptaki, które żyją w tzw. sokolarni, będącej wizytówką tego miejsca. Każdego dnia na turystów czekają specjalnie przygotowane pokazy lotów, dzięki którym można nie tylko z bliska przyjrzeć się drapieżnikom, ale również poznać ich zwyczaje. Co jeszcze znajduje się na terenie Parku? Głównie – liczne ścieżki spacerowe, alejka bajkowa, a także Muzeum Myślistwa i Łowiectwa, dzięki czemu w miejscu tym można połączyć zwiedzanie z nauką.

W Leśnym Parku Niespodzianek zarówno na dorosłych, jak i na dzieci czeka bardzo wiele ciekawych atrakcji, dzięki którym można spędzić naprawdę udane wakacje. Czynny jest on przez cały rok, jednak latem można liczyć na wiele dodatkowych aktywnych atrakcji takich jak np. trampoliny, na których można skakać po uprzednim zabezpieczeniu linami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>