O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Dlaczego warto wybrać się do Łodzi ?

Dlaczego warto wybrać się do Łodzi ?

Miasto, które każdemu na długo zostanie w pamięci jest Łódź. Warto wybrać się tu na wycieczkę, choćby jednodniową. Ogromna baza noclegowa w tym mieście (>>Meteor) sprawia, że znalezienie zakwaterowania jest rzeczą przyjemną. Możemy skorzystać z wielu opcji, które sprawią, że pobyt w Łodzi będzie mile spędzonym czasem. Łódź posiada wiele zabytków a dodatkowo ogromne zaplecze terenów zielonych.

Jeśli podczas pobytu dopisze nam pogoda warto zrobić sobie spacer po łódzkich parkach. Mamy do dyspozycji Las Łagiewnicki, Las Ruda – Popioły, wiele parków, dodatkowo Ogród Zoologiczny, Botaniczny oraz Palmiarnię. Podczas pobytu warto zwiedzić budynki, które były wznoszone w XIX wieku przez wielkich przemysłowców i kupców. Mamy do wyboru niesamowity pałac Maurycego Poznańskiego, który został zaprojektowany przez Adolfa Zeligsona (>>Wikipedia), czy pałac Maksymiliana Goldfedera nawiązujący do XVI wiecznych pałaców włoskich.

W Łodzi spotkamy również wiele zabytków domów i kamienic, dawna cukiernia Roszkowskiego, dom handlowy Emila Schmechela, kamienica pod Góralem czy kamienica Senderowicza zabierze nas w odległe czasy. Łódź to również doskonałe miejsce dla lubiących aktywnie spędzać czas. Baseny, korty tenisowe, lodowiska dostarczą rozrywki wszystkim, dorosłym i dzieciom. Miasto Łódź dba również o szeroki wybór zajęć dla dzieci, atrakcjom nie ma końca i każdy rodzic znajdzie zajęcie dla swojej pociechy. Będąc z dzieckiem w Łodzi warto wybrać się szlakiem turystycznym o nazwie „Łódź bajkowa”. Twórcy owego szlaku chcą przybliżyć przyjeżdżającym historię łódzkiej animacji. Mało kto wie, że w Łodzi powstało około 1400 filmów animowanych, które pojawiały się na ekranach telewizorów. To właśni dla uczczenia pamięci bohaterów bajek powstał owy szlak. W mieście możemy spotkać Misia Usztatka, pingwinka Pik-Pok, kota Filemona i Pankarcego, wesołego wróbelka Ćwirka, znanego wszystkim Plastusia oraz Piotrusia i jego zaczarowany ołówek. Jest to wspaniała przygoda nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, którzy dzięki temu mogą powrócić do czasów dzieciństwa. Uroczy bajkowy deptak ciągnie się przez najpiękniejsze okolice miasta. Podczas wycieczki można skorzystać z kawiarenek i restauracji, w których możemy odpocząć podczas zwiedzania i zatrzymać się na kawę lub obiad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>