O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Dlaczego warto przyjechać do Unieścia?

Dlaczego warto przyjechać do Unieścia?

To, co przyciąga rzeszę turystów do nadmorskich kurortów to przede wszystkim Morze Bałtyckie. Położone zaraz przy wybrzeżu Unieście, stanowi jedną z najpopularniejszych miejscowości. Podczas wysokiego sezonu w okolicy lipca i sierpnia rezerwacja tanich i wygodnych noclegów w Unieściu graniczy z cudem. Mimo szerokiej gamy obiektów wypoczynkowych z racji bardzo dużego zainteresowania, rzadko kiedy można trafić na coś wolnego chcąc pojechać z dnia na dzień. Otóż miasto to nie tylko kurort przeznaczony do całodniowego wylegiwania się na plaży, ale także świetne miejsce na poprawę samopoczucia. Poprzez panujący tam mikroklimat, zawarty w powietrzu jod, znacznie poprawia stan zdrowia przy takich chorobach jak niedoczynność tarczycy czy problemy z oddychaniem.

Miasto położone jest w bardzo dobrej lokalizacji, w pobliżu Mielna. Jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Czyste, szerokie i długie plaże dają niesamowity komfort wypoczynku. Ponadto znajdujące się tam naturalne, dzikie wydmy, lasy, ścieżki rowerowe i inne ciekawe miejsca czynią Unieście jeszcze bardziej atrakcyjnym. Punktem charakterystycznym dla miasta jest legendarna przystań rybacka, gdzie z przyjemnością można zobaczyć jak pracują rybacy oraz kupić świeżą rybkę. Niedaleko przystani znajduje się jedyne w gminie molo spacerowe, gdzie można do woli spacerować oglądając przy tym wschód lub zachód słońca. Dodatkową atrakcją miasta jest Kanał Jamieński, który łącząc Morze Bałtyckie i Jezioro Jamno stwarza idealne warunki do żeglowania. Oprócz naturalnych walorów miasta znajduje się tu również wiele lokali, sklepów z pamiątkami, dyskotek oraz organizowane są tu przeróżne imprezy okolicznościowe. Podczas lata, Unieście tętni życiem przez cały czas, oferując turystom coraz to więcej nowych możliwości spędzania wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>