O NAS

Jak wiadomo - kobiety kochają zakupy. My dodatkowo kochamy podróże. Na tym blogu chcemy dzielić się z wami naszymi zdobyczami, które dane nam było zakupić w ciekawych miejscach w Polsce. Zwiedzamy miasta i miasteczka, w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, nowych widoków, ludzi i doświadczeń. Zapraszamy do czytania jeśli chcecie być uczestnikami naszych wypadów.

Kategorie

  • Home Dla aktywnych Rymanów-Zdrój – tutejsze szlaki turystyczne

Dla aktywnych Rymanów-Zdrój – tutejsze szlaki turystyczne

Chyba nie powinno nikogo dziwić, że jeśli wybiera się ktoś na Podkarpacie, to jednocześnie nastawia się na aktywną formę wypoczynku. Zatem rezerwując noclegi w Rymanowie-Zdroju, można spokojnie przygotować się na to, że w okolicy nie będzie brakowało ciekawych miejsc i szlaków, które będziemy mogli przemierzać dosłownie o każdej porze roku. Tym bardziej, że tutejsza baza noclegowa [informacje na stronie Meteora] znajduje się w uzdrowisku, powinniśmy również skorzystać z możliwości, jakie dają nam przejścia szlakami ścieżek edukacyjnych.

Nie zapominajmy, że Rymanów znajduje się w otoczeniu malowniczych Beskidów. Co prawda nie są to najwyższe góry, ponieważ ich szczyty w tym miejscu nie przekraczają nawet 1000 metrów nad poziomem morza, jednak warto mieć na uwadze, że trasy mogą być dla niektórych dość wymagające. Zacznijmy zatem od tego, że właśnie przez miejscowość, jaką jest Rymanów-Zdrój, mamy okazję przejść Głównym Szlakiem Beskidzkim. W związku z tym starujemy już z samego uzdrowiska, by następnie dojść do kolejnej miejscowości, jaką jest Iwonicz-Zdrój. Cała trasa została oznakowana szlakiem koloru czerwonego. Natomiast jej przejście powinno zająć nam około 2,5 godziny.

 

Kolejną ciekawą trasą turystyczną jest również dojście do Iwonicza-Zdroju, ale wybierając zupełnie dwa inne warianty. Na samym początku należy jednak zaznaczyć, że również przejście każdej z tych tras zajmie nam mniej więcej po 2,5 godziny. Zatem żółtym szlakiem będziemy przemierzać Klimkówkę, natomiast zielony szlak turystyczny pieszy poprowadzi nas przez Przymiarki. Oczywiście Rymanów posiada kilka przygotowanych ścieżek spacerowych, dzięki czemu można jeszcze lepiej zwiedzić całą miejscowość. Dzięki takim ścieżkom dojdziemy między innymi na Połoninę Beskidzką. Ciekawy szlak o kolorze zielonym doprowadzi nas do Królowej Wołtuszowej.

Jeśli ktoś nadal nie ma dość spacerów, a także dokształcania się o lokalnej przyrodzie, może wybrać się na spacer ścieżką edukacyjną bądź ścieżką zdrowia. Pierwsza z nich, posiada aż 17 stanowisk edukacyjnych, wśród których wymienimy między innymi Mrowisko, Uprawa Leśna, Paprocie czy też Polana Horodziska. Natomiast ścieżka zdrowia poprowadzi nas przez nieduże wzniesienie o nazwie Żabia, które utrzymuje się na wysokości 481 metrów nad poziomem morza. Jest to rewelacyjna okazja do tego, by zobaczyć tutejsze piękno przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>